Jdi na obsah Jdi na menu
 


Milunka

4. 2. 2018

milunka2.jpg

Milunka je koťátko sotva tříměsíční, zatím je zařazena v léčebném procesu. Je u nás krátce, přišla k nám společně se svou setřičkou. Milunka má poškozený zrak, zřejmě z důvodu vrozené vady nebo špatného porodu. Její očička jsou nevyvinutá, obzvláště jedno z nich. Navíc ji špatně rostlá horní víčka oči dráždí, takže až nám zesílí, bude muset Míla na operaci, kdy se oči zbaví alespoň nepříjemného a bolestivého tření víček o oko. I Milunčina hlavička je trochu jinak rostlá než u jiných kočiček.

Pro všechny z Vás, které zajímá příběh malé Milunky s vrozenou vadou obou očí. Milunka předevčírem 27.12.2017 odjela na oční kliniku do Prahy k panu MVDr. Beránkovi, musím moc poděkovat paní Vilma Havlínová, která se prostě o kočičce dočetla, neváhala a okamžitě zvedla telefon, kdy nabídla pomoc. Milunka se v autě chovala slušně, celou cestu krásně zpívala, to Ona umí a nepřestane dokud si zpíváním nevinutí pozornost a hlavně mazleníčko, takže dosáhla svého a cestu zvládla s vrněním na klíně :). Pan doktor měl radost, že Milunku vidí na živo, celičkou jí prohlédl a zjistil, že krom očíček a průjmu který ji trápí od prvopočátku (začervíkování) by z ní měla být zdravá princezna, Milunčiny očíčka trápí vrozená vada, kdy se u Milunky nevyvinuly slzné kanálky a měkké tkáně víček, což se dá srovnat k takové bolesti jako když si člověk strhne kůži až na svaly, ovšem až nám Milunka nabere a trochu jí povyroste hlavička, přistoupí se k operaci obou očíček a udělá se plastika, při té příležitosti se vykastruje, může to být třeba až za třičtvrtě roku, ale i dříve. Milunka váží zatím pouhých 650g, ve třech měsících. Plastika se udělá proto, aby Míla byla ještě krásnější a vypadala jako kočička a ne malá surikata :) Dobrá zpráva je ta, že princezna vidí :)

Ovšem bude celoživotně odkázaná na moc hodného obětavého člověčího pečovatele, který jí bude muset kapat do očíček umělé slzičky. Milunka bude nejumazlenější a nejvděčnější zvířátko na světě, uvidíte.

Je to tak Vilma Havlínová, píšu to správně ?

Moc Vám za ni děkuji.

Kdo by ji z Vás chtěl mít doma a stát se jejím rodičem, neboť tohle miminko Vás moc potřebuje.

 

Své DOMA našla 7.1.2018  Milunka s hendikepem, zavázali jsme se jejím novým opatrovatelkám, že až Milča doroste a bude zralá na operaci očíček, tak jim s ní se samozřejmostí pomůžeme, neboť už teď bude pro tyto dvě úžasné ženy péče o malou nákladná a Ony s tím počítají. Milunce musí napřed dorůst hlavička a musí přibrat, aby se mohla uskutečnit právě ta potřebná operace obou očíček a udělat se zároveň malé plastika, aby Milunku očka přestala bolet.

S tímto nám pomůžou další ženy se srdcem na pravém místě Vilma Havlínová a spol <, protože Milunka na operaci pojede až do Pardubic, za tuto pomoc jim moc děkujeme už nyní.

Milunka do domova odjela v pátek a prostě bylo osudem, že si jí ženy u nás našly :)

A nyní fotky z Milunčina domova, jen datum je na nich špatně zadaný :) .

Jitka Karasová Strelková

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét


Kontakt

Láskou ke kočkám z.s.

č.ú.
115-0302440247/0100

+420606457744

anna017@seznam.cz


Statistiky

Online: 3
Celkem: 77271
Měsíc: 4666
Den: 185