Jak pomoci?

Setkáváme se s mnoha dotazy, jak nám vlastně můžete pomoci. Je mnoho způsobů, níže se pokusíme všechny popsat a přiblížit vám je.

Materiální pomoc

Velice nám pomáhá jakákoliv materiální pomoc v podobě jídla pro kočičky (kvalitnější granule, kapsičky, paštiky nebo konzervy s větším obsahem masa, pamlsky, kočičí mléko) a stelivo (na značce nezáleží). Dále uvítáme čisté deky, prostěradla nebo starší ručníky. Kočičky budou vděčné za čisté pelíšky, kočičí wc (kryté i nekryté), přepravky (vhodné velikosti pro kočku) a další jakékoliv jiné vybavení, například hračky či použitelná škrabadla.

Z hygienických potřeb budeme rádi za vatové tyčinky do uší, hadry na vytírání, desinfekční prostředky, saponáty, vatové tampony, papírové utěrky nebo kapesníčky, savé podložky, hadrové pleny, sterilní obvazy, vlhčené ubrousky, prostředky na mytí nádobí či antibakteriální mýdlo.

Lze také pomoci přímo internetovou objednávkou (například zoohit.cz, bitiba.cz, spokojenypes.cz), kde vyberete kočičkám dobrůtky nebo stelivo a necháte poslat přímo na adresu Láskou ke kočkám, z. s. kočičí útulek, Komenského 77, areál bytové správy a města Sokolova, 356 01 Sokolov. Tuto skutečnost nám dejte vědět, abychom mohli poděkovat :)

Finanční pomoc a virtuální adopce

V našem spolku je možnost tzv. virtuální adopce. Tato adopce je vhodná pro lidi, kteří nemohou mít kočičku doma, například z důvodu alergie, ale přesto by rádi pomohli. V sekci „Kočky -> virtuální adopce“ naleznete kočičky, které je možné adoptovat virtuálně přes internet. Najdete zde kočičky, které zůstávají v zázemí spolku z různých důvodů (dlouhodobá nemoc, plachost, aj.). Znamená to, že vybranou kočičku budete podporovat jakoukoliv měsíční částkou, která nám pomůže částečně pokrýt výdaje za tu konkrétní kočičku.

Pokud máte zájem o virtuální adopci, napište nám. Poté vás s poděkováním uvedeme pod vámi vybranou kočičku (samozřejmě jen s vaším svolením, je možnost uvést jen anonymního virtuálního páníčka). Je možné, aby kočička byla adoptována více virtuálními podporovateli, stejně jako je možné, mít virtuálně adoptovaných více kočiček.

Finanční pomoc lze také provést jednorázově nebo například trvalým příkazem, a to na transparentní účet spolku vedený u komerční banky č. 115-0302440247/0100.

Na konci zdaňovacího období je možné za finanční pomoc vystavit potvrzení o daru, které slouží pro účely daně z příjmů dle § 20 odst. 8 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů pro právnické osoby a podle § 15 odst. 1 téhož zákona pro fyzické osoby. Je ale nutné si o potvrzení napsat či zavolat, spolek nemá povinnost potvrzení zasílat automaticky.

Dočasná péče

Kočiček je moc a nás dobrovolníků zase málo. Kapacita místa je omezená, proto pomoc ve formě dočasné péče je velice důležitá. Dočasná péče spočívá v tom, že si člověk vezme domů kočičku jen dočasně, než najde svůj nový trvalý domov. U této péče dotyčný zajišťuje především na vlastní náklady krmení a stelivo. Jako spolek poté pomáháme s financováním veterinárních zákroků, odčervením, kastrací a dalších veterinárních výdajů a po případném zaléčení pomáháme i s hledáním nové rodiny pro kočičku v dočasné péči. Převoz do veterinární ordinace si zajišťuje dočaskář sám. Dočasná péče je vhodná pro kteroukoliv kočičku, ale nejvíce pro koťata odsouzena na umělý dokrm (zaučíme), pro kočky po operaci nebo pro kočku v léčbě. Ale také pro kočku, která se nesnese s dalšími kočkami a v prostorách spolku by jí nebylo dobře.

Samozřejmě je nutné dodržovat karanténu, tzn., že kočičku z ulice nelze dát do společných prostor ke kočičce, co už doma máte. Je to z důvodu přenosu různých bakterií či virů. Pokud budete mít o tento druh pomoci zájem, neváhejte nás kontaktovat. Rozhodně je potřeba vše vysvětlit a domluvit se. Za výkon dočasné péče nepřísluší žádná odměna, je to pouze dobrovolná činnost.

Dobrovolnictví

Jak se říká: „Dobrovolnictví se meze nekladou.“ :) uvítáme spolehlivé dobrovolníky, kteří budou ochotně spolu s námi pomáhat opuštěným nebo toulavým kočkám. Jedná se například o krmení v různých lokalitách, pomoc s odchyty nebo převozy do veterinární ordinace. Pokud máte zájem, zavolejte nebo napište, určitě se domluvíme.

A poslední důležitou pomocí pro nás a hlavně kočičky, je i sdílení inzerátů na sociální síti facebook, kde se daří kočičkám hledat nové spolehlivé domovy.

!! VŠEM DĚKUJEME ZA JAKOUKOLIV POMOC !!