Kastrace 2020

V této rubrice najdete kočičky, které náš spolek nechal vykastrovat. Kastrujeme zahrádkářské kolonie, chatové oblasti, plaché a divoké kočičky, aj. Záleží nám na bezprizorních kočkách a snažíme se jim zajistit alespoň kvalitní život, i když žijí venku. Snažíme se i o osvětu ohledně problematiky zbytečného množení a utrpení koček při četných každoročních porodech, ale i kocourů, protože nekastrovaný kocour se často toulá a pere s ostatními. Než se kočička vypustí zpět do lokality, jde od nás odparazitovaná a již zahojená po kastraci. Venkovním kočičkám zajišťujeme mimo jiné i boudičky na zimní období. 

Libá u Chebu - Lužná

Zatím vykastrováno:

- 6 x kocourek (2 kocouři vráceni zpět pro plachost, 4 kocouři našli nové rodiny)

- 12 x kočička (všech 12 kočiček našlo nové domovy)

 

Dne 8.11.2020 započaly kastrace v obci Libá u Chebu. Plaché kočičky budou vráceny kastrované, označené, odparazitované. Mazlivé dospělky budou inzerovány a budou hledat nové domovy z místa nebo z dočasných péčí. Celá kolonie je krmena, budeme zavážet polystyrenové boudy se senem.

 

 

Sokolov - zahrádky

Dne 18.12.2020 byly vykastrovány dvě kočky (kočka a kocourek) ze zahrádek od Baníku na žádost majitelů zahrádek. Kočička i kocourek se ukázali jako mazlivý, a tak se souhlasem majitelů zahrádek našli oba nové domovy, kde dostali šanci na lepší život. 

Kynšperk nad Ohří

Vykastrováno:
- 3 x kočka

 

Dne 26.08.2020 byly vykastrovány 3 kočky ze zahradní kolonie v Kynšperku. Po rekonvalescenci byly vypuštěny zpět do lokality. Krásná spolupráce zahrádkářů. 

Jindřichovice

Vykastrováno (dokončeno):

- 2x kocourek

- 5x kočička

 

V dubnu jsme byli požádání o pomoc s kastracemi kočiček od vedení obce Jindřichovice. Všechny kočičky budou po kastraci, odparazivané a poté navráceny zpět do místa odchytu, kde mají zázemí a pravidelné krmení. 

 

Dne 15.04.2020 byl vykastrován kocourek a kočička.

Dne 17.04.2020 byl vykastrován kocourek. 

Dne 01.07.2020 byly vykastrovány dvě kočičky. 

Dne 14.10.2020 byly vykastrovány dvě kočičky. Tím je tato lokalita z pohledu kastrací dokončena. 

Mokřiny u Aše

Vykastrováno:

- 4x kočka

 

Dne 12.08.2020 jsme začali s kastracemi ve vesnici Mokřiny u Aše, kde se k baráčku stáhly cizí kočky a rodily tam koťátka. Zatím byly vykastrovány dvě kočky (želvinka, černobílá), z nichž jedna měla malý nádor na mléčné žláze. Ošetřeny Strongholdem. Obě kočičky budou vypuštěny zpět do lokality. 

 

Dne 30.09.2020 byly vykastrovány další dvě kočičky (želvinka, černá). Kočičky byly vráceny zpět do lokality. 

 

Těšovice

Vykastrováno: (dokončeno)

- 5x dospělý kocour
- 2x odrostlé kotě, kocourek
- 1x dospělá kočka
- 3x odroslá koťata, holčičky

 

Dne 27.02.2020 jsme začali kastrovat kolonii přemnožených kočiček, které se stahují z opuštěných zahrádek na soukromý pozemek domu. Je tam dost koťátek a pokud budou mazlivá, budeme se snažit jim hledat domovy, aby nemusela zpět do lokality. Zatím byly vykastrované dvě holčičky. 

 

Dne 05.03.2020 jsme odchytili a nechali vykastrovat celkem 4 kočky - starý mourovatý kocour, dospělý kocour, dospělá kočka, odrostlý kocourek. 

 

Dne 06.03.2020 jsme nechali vykastrovat koťátko, holčičku. 

 

Dne 10.03.2020 byli odchcyceni a vykastrováni 2 dospělý kocouři. 

 

Dne 11.03.2020 bylo odchyceno kotě (kocourek) a dospělý kocour a oba vykastrováni. Tímto dnem máme tuto kolonii pořešenou, oblast budeme sledovat, pokud se objeví další kočička. Některé kočičky budou nabídnuty k adopci. 

Královské Pořičí

Všechny 3 kočičky našly nové domovy. :)

 

Dne 10.01.2020 jsme nechali kasrovat 3 slečny, koťata narozena v létě 2019. Pán z ubytovny se ujal březí kočky, která mu porodila 4 koťata. Pro jednoho kocourka se nám povedlo najít domov již loni. Maminu jsme kastrovali již na podzim 2019 a na řadu přišly teď zbylé holky. Hledáme pro ně domov od pána, kde sice mají kočky zázemí, ale pán je neuživí. Když můžeme, s krmením pomůžeme.

Kočičky jsou na pokastrační péči u nás v útulku, po zahojení budou vráceny k pánovi, odkud nadále budeme hledat nové domovy - kočičky poté budou v albu "hledají domov."