Kastrace 2020

V této rubrice najdete kočičky, které náš spolek nechal vykastrovat. Kastrujeme zahrádkářské kolonie, chatové oblasti, plaché a divoké kočičky, aj. Záleží nám na bezprizorních kočkách a snažíme se jim zajistit alespoň kvalitní život, i když žijí venku. Snažíme se i o osvětu ohledně problematiky zbytečného množení a utrpení koček při četných každoročních porodech, ale i kocourů, protože nekastrovaný kocour se často toulá a pere s ostatními. Než se kočička vypustí zpět do lokality, jde od nás odparazitovaná a již zahojená po kastraci. Venkovním kočičkám zajišťujeme mimo jiné i boudičky na zimní období. 

Kynšperk nad Ohří

Vykastrováno:
- 3 x kočka

 

Dne 26.08.2020 byly vykastrovány 3 kočky ze zahradní kolonie v Kynšperku. Po rekonvalescenci budou vypuštěny zpět do lokality. 

Těšovice

Vykastrováno: (dokončeno)

- 5x dospělý kocour
- 2x odrostlé kotě, kocourek
- 1x dospělá kočka
- 3x odroslá koťata, holčičky

 

Dne 27.02.2020 jsme začali kastrovat kolonii přemnožených kočiček, které se stahují z opuštěných zahrádek na soukromý pozemek domu. Je tam dost koťátek a pokud budou mazlivá, budeme se snažit jim hledat domovy, aby nemusela zpět do lokality. Zatím byly vykastrované dvě holčičky. 

 

Dne 05.03.2020 jsme odchytili a nechali vykastrovat celkem 4 kočky - starý mourovatý kocour, dospělý kocour, dospělá kočka, odrostlý kocourek. 

 

Dne 06.03.2020 jsme nechali vykastrovat koťátko, holčičku. 

 

Dne 10.03.2020 byli odchcyceni a vykastrováni 2 dospělý kocouři. 

 

Dne 11.03.2020 bylo odchyceno kotě (kocourek) a dospělý kocour a oba vykastrováni. Tímto dnem máme tuto kolonii pořešenou, oblast budeme sledovat, pokud se objeví další kočička. Některé kočičky budou nabídnuty k adopci. 

Mokřiny u Aše

Vykastrováno:

- 2x kočka

 

Dne 12.08.2020 jsme začali s kastracemi ve vesnici Mokřiny u Aše, kde se k baráčku stáhly cizí kočky a rodily tam koťátka. Zatím byly vykastrovány dvě kočky, z nichž jedna měla malý nádor na mléčné žláze. Ošetřeny Strongholdem. Obě kočičky budou vypuštěny zpět do lokality. 

 

Jindřichovice

Vykastrováno:

- 2x kocourek

- 3x kočička

 

V dubnu jsme byli požádání o pomoc s kastracemi kočiček od vedení obce Jindřichovice. Všechny kočičky budou po kastraci, odparazivané a poté navráceny zpět do místa odchytu, kde mají zázemí a pravidelné krmení. 

 

Dne 15.04.2020 byl vykastrován kocourek a kočička.

Dne 17.04.2020 byl vykastrován kocourek. 

Dne 01.07.2020 byly vykastrovány dvě kočičky. 

Královské Pořičí

Všechny 3 kočičky našly nové domovy. :)

 

Dne 10.01.2020 jsme nechali kasrovat 3 slečny, koťata narozena v létě 2019. Pán z ubytovny se ujal březí kočky, která mu porodila 4 koťata. Pro jednoho kocourka se nám povedlo najít domov již loni. Maminu jsme kastrovali již na podzim 2019 a na řadu přišly teď zbylé holky. Hledáme pro ně domov od pána, kde sice mají kočky zázemí, ale pán je neuživí. Když můžeme, s krmením pomůžeme.

Kočičky jsou na pokastrační péči u nás v útulku, po zahojení budou vráceny k pánovi, odkud nadále budeme hledat nové domovy - kočičky poté budou v albu "hledají domov."