Kastrace 2021

V této rubrice najdete kočičky, které náš spolek nechal vykastrovat. Kastrujeme zahrádkářské kolonie, chatové oblasti, plaché a divoké kočičky, aj. Záleží nám na bezprizorních kočkách a snažíme se jim zajistit alespoň kvalitní život, i když žijí venku. Snažíme se i o osvětu ohledně problematiky zbytečného množení a utrpení koček při četných každoročních porodech, ale i kocourů, protože nekastrovaný kocour se často toulá a pere s ostatními. Než se kočička vypustí zpět do lokality, jde od nás odparazitovaná a již zahojená po kastraci. Venkovním kočičkám zajišťujeme mimo jiné i boudičky na zimní období. 

Kynšperk nad Ohří/Kolová

Z nové kolonie z Kynšperka nad Ohří byla vykastrována zatím 1 kočka, která byla po zaléčení vrácena zpět do lokality pro svou plachost. 

Krajková

V září 2021 byl vykastrován první kocourek z Krajkové, kde kočky zbyly po zemřelé staré paní a nový majitelé se rozhodli tuto situaci řešit. Kocourek dostal jméno Garfield, mimo kastraci měl akutní selhání ledvin, dal se krásně dohromady a zdravý našel i nový domov. 

Zahrádky Sokolov

Dne 23.08.2021 byla odchycena kočička se svými 3 koťaty ze zahrádek v Sokolově. Kočička je po kastraci a protože je kontaktní, byla nabídnuta k adopci a dostala šanci, protože se pro ní ozvala skvělá kočičí rodina. 

Koťátka jsou plašší a jsou ve vymazlovací dočasné péči. Jakmile budou připraveni, budou hledat nové domovy. 

Sokolov - nádraží

V dubnu započaly kastrace v lokalitě u nádraží v Sokolově, kde jsou přemnožené kočky. Mazlivým kočkám se budou hledat nové domovy, plaché se budou vracet zpět do lokality. 

 

28.04.2021 - bílá holčička - vykastrovaná, odparazitovaná, vrozená vada přední packy, hledá domov (Běluška)

28.04.2021 - černý kocourek, odrostlé kotě - kastrovaný, odparazitovaný, kocourka převzal spolek Kočičí školka z.s. a bude kocourkovi hledat nový domov (Kominík)

08.05.2021 - černý dospělý kocour - kastrovaný, odparazitovaný, hledá domov (Mikeš)

08.05.2021 - bílomourovatý dospělý kocour - kastrovaný, odparazitovaný, hledá domov (Šimon)

12.05.2021 - mourovatá cca roční kočka - kastrovaná, odparazitovaná, mazlivá, našla nový domov (Sára)

15.05.2021 - trikolora dospělá kočka - kastrovaná, odparazitovaná - našla domov (Poppy) 

23.06.2021 - mourovatý kocour, cca 3 roky, kastrovaný, odparazitovaný - hledá domov (Monty)

28.06.2021 - mourovatý kocour, cca 3 roky, kastrovaný, odparazitovaný - hledá domov (Max)

 

Kynšperk nad Ohří

Dne 09.06.2021 byl vykastrovaný plachý bílomourovatý kocour ze zahrádek s částečnou úhradou kastračního programu Kaspro, děkujeme. Kocourek bude vrácen zpět do lokality. 

Sokolov - zahrádky Areál

Na areálu zdraví v Sokolově jsou zahrádky, kde je několik bezprizorních koček, které zahrádkáři krmí, zatím byly vykastrovány: 

 

14.04.2021 - bílomourovatý kocourek - kastrace, odparazitování, léčen antibiotiky pro zánět močového ústrojí, dále se zjistila vrozená vada srdce, kocourek bere léky a do lokality se již nevrátí a bude hledat nový domov, kde bude pod kontrolou. Kocourka převzal spolek Kočičí školka, z.s.

 

15.04.2021 - mourovatá holčička - kastrovaná, odparazitovaná, přeléčena antibiotiky (nachlazená), vrácena zpět do lokality pro její plachost

Staré Sedlo

V zahrádkářské kolonie bylo potřeba kastrací. Všechny kočky byly vráceny zpět do lokality za přítomnosti krmičky. 

 

22.03.2021 - černobílý kocour - kastrace, ošetření zubů, ošetření rány na noze z rvaček, odparazitování

 

31.03.2021 - černobílý kocour - kastrace, odparazitování

 

06.04.2021 - černobílá kočička - kastrace, odparazitování