Kastrace 2023

V této rubrice najdete kočičky, které náš spolek nechal vykastrovat. Kastrujeme zahrádkářské kolonie, chatové oblasti, plaché a divoké kočičky, aj. Záleží nám na bezprizorních kočkách a snažíme se jim zajistit alespoň kvalitní život, i když žijí venku. Snažíme se i o osvětu ohledně problematiky zbytečného množení a utrpení koček při četných každoročních porodech, ale i kocourů, protože nekastrovaný kocour se často toulá a pere s ostatními. Než se kočička vypustí zpět do lokality, jde od nás odparazitovaná a již zahojená po kastraci. Venkovním kočičkám zajišťujeme mimo jiné i boudičky na zimní období. 

Kynšperk nad Ohří

I letos pokračujeme v kastracích na území města Kynšperk nad Ohří, konkrétně ve věznici na Kolové. 

 

Únor - 2x kocour (černý, černobílý) - vráceni zpět do lokality

Duben - 1x kocour (černobílý dlouhosrstý), 1x kočka (černobílá dlouhosrstá)

Chlum sv. Máří

Na Chlumu sv. Máří také stále kastrujeme, bezprizorní kočky se stahují a rodí u jednoho domu, jehož majitel nám s kastracemi pomáhá a následně kočičkám dopřává krmení po vypuštění zpět. 

 

Leden - 2x kočka (želvinka, tříbarevná), 1x kocour (černý) - všichni vráceni zpět do lokality

 

Sokolov, Nádražní ulice

Ve spolupráci s městem Sokolov a městskou policií začínají odchyty koček z Nádražní ulice, které tam žily a zůstaly po odstěhování se obyvatel z domů. Opravdu divoké kočky budou vráceny po kastracích zpět, mazlivým a koťatům se budeme snažit najít nové domovy. 

 

Březen - 4x kočka (všechny černé) 

Sokolov, Divadelní ulice

Ve spolupráci s městem a s městskou policií začínají odchyty bezprizorních koček na kastrace v Divadelní ulici, divoké kočky budou vráceny zpět do lokality po kastraci, mazlivým se budeme snažit najít nové domovy. V této ulici mají kočky své krmné místo a je o ně postaráno.