V léčení

Kočičky, které se musí nejprve uzdravit ze zranění nebo po operačních zákrocích než se dají k adopci se nám zatím ukážou zde.

Nový

Černý drakula

Dne 05.09.2020 jsme přijali kocourka, je mu sotva půl roku. Je hrozně vyhublý, je nastydlý a má obrovský průjem. Bohužel je FELV pozitivní.

Věřím, že se ze všeho vykřeše, přibere a snad najde spokojený domov buď jako jedináček a nebo se stejně nemocnou kočičkou. Je to obrmazel. Kocourek seděl uprostřed silnice v Chebu a čekal na svůj osud.

 

Nový

Jindřichováčci

Dne 10.09.2020 jsme přijali koťátka stará možná 21 dní, 2 dny bez mámy na studené zemi. Koťata byla vyhládlá, vysílená, plná muších larev. Byl to těžký boj, ale koťátka prospívají a zanedlouho budou hledat nové domovy. 

 

 

 

 

Bílý kocour

Dne 28.08.2020 jsme přijali bílého kocoura schovaného v křoví, který za sebou tahal nohy. Unavený, vyhublý, oslabený, totálně vysátý od blech - má jimi poseté celé tělo. Vypelichaný. 

Kocourek byl zavodněn, odblešen, v šetrném odparazitování budeme pokračovat, dostal podpůrné léky a vitaminy a také jsme ho zahřáli. 

Mourinka sokolovská

Na začátku července jsme přijali těžce zraněnou kočičku, která se našla ležet pod mostem v Sokolově. Kočička byla doslova vysušená, nepohyblivá. Kočička jen leží a odpočívá, musí bojovat. 

Amálka

Dne 30.05.2020 jsme přijali z ulic Sokolova malé koťátko, které leželo na silnici a pokoušely se o něj straky. Zatím mu bylo vytaženo 37 klíšťat. 

Kočička je umístěna v dočasné péči, kde je na umělém dokrmu. 

Vendelín z továrny

Dne 11.05.2020 jsme přijali kocourka z KV, který žil v jedné továrně. Nemohl se postavit na zadní pacičku a strašně plakal. První návštěva u veterináře ukázala pohmatem zlomeninu, ale co je horší obrovská játra s velkými hodnotami, kocourek je celý žlutý. Ihned byla nasazena léčba a podpůrné vitamíny a hlavně hepatic dieta.

 

Dne 12.05.2020 byl kocourek znovu u veterináře, kde se mu dělal rtg nožičky, který potvrdil zlomeninu, ale bohužel v jeho stavu operaci nepřichází v úvahu. Dělalo se sono bříška, játra jsou opravdu obrovská. Jediné plus je, že kocourek s chutí baští a při podávání léků je vzorný. Potřebuje hodně síly.