V léčení

Kočičky, které se musí nejprve uzdravit ze zranění nebo po operačních zákrocích než se dají k adopci se nám zatím ukážou zde.

Aktualizováno

Sabinka

30.6.2020 byla Sabinka na vyndání zbytku očíčka a podstoupila rovnou i kastraci. 

 

Dne 02.06.2020 jsme přijali hubeňoučkou kočičku, která dostala jméno Sabinka. Sabinka přišla o očíčko, vyteká jí hnis. Žila v lokalitě mezi kocoury a byla šikanovaná. Měla jedno koťátko, o které se bohužel nezvádla postarat. Prvotní vyšetření - panleukopenie negativní, oční kapky. Jakmile přibere, podstoupí vyndání zbytku očíčka a vyčištění a rovnou kastraci. 

Nový

Fanynka

Dne 29.06.2020 jsme přijali tuto malou princeznu z obce poblíž Františkových Lázní, kde ji vyčmuchal pejsek v trávě. Narozena zhruba na konci května 2020. Je strašně nastydlá, dostává antibiotika a sirup na posílení imunity. 

Koťátka z krabice

Dne 25.06.2020 v pozdních večerních hodinách přijali 4 koťátka z promočené krabice od popelnice ze Sokolova. Černý a mourovatý kocourek, mourinky holčičky. Narozeny zhruba na konci května. 

Amálka

Dne 30.05.2020 jsme přijali z ulic Sokolova malé koťátko, které leželo na silnici a pokoušely se o něj straky. Zatím mu bylo vytaženo 37 klíšťat. 

Kočička je umístěna v dočasné péči, kde je na umělém dokrmu. 

Zrzinka

Dne 14.06.2020 jsme přijímali zhruba 5 týdnů starou holčičku, potlučená na čumáčku na tlamičce a na pacince má obrovskou podlitinu. Seděla u silnice, zmoklá jak kuřátko, celá špinavá, vypadá to, že ji někdo odhodil z rozjetého auta.

 

Lenička s koťátky

Lenička porodila 4 nádherná koťátka. 

Dne 10.05.2020 mamina porodila miminka, je zatím vystrašená a miminka si hlídá. Necháme ji v klidu a informace budeme postupně doplňovat. 

 

Dne 07.05.2020 přivezl pán vysoce březí plachou kočičku z veliké kolonie koček z vesnice nedaleko Sokolova (kastrace a ošetření začneme řešit, do teď jsme o té lokalitě nevěděli, naštěstí je to vesnice bezpečná, takže kočičky se tam budou po ošetření a kastracích vracet).

Půlnočátka

Dne 01.06.2020 o půlnoci jsme přijali koťátka v hrozném stavu ze Sokolova. Koťátka jsou narozena zhruba na konci dubna/začátkem května. Při příjmu byla studená, hladová. Po zahřátí, dokrmení stříkačkou kotěcím sunarem, podání glukózy s vodou a sirupu na posílení imunity, podání atb a otřených a vykapaných očíčkách pookřála. 

Černý kocourek a jedna holčička byli první den na dokrmu, nyní už baští sami z mističky. Jejich o půlku menší sestřička je stále na dokrmu. Nejmenší holčička dostala jméno Žofinka a při příjmu byla skoro mrtvá. 

Potůček - Kuba

Kuba Potůček našel svou virtuální rodinu, děkujeme panu Radkovi a paní Romaně Hrkalovým. 

 

Dne 03.04.2020 jsme odchytili kocourka, který dostal jméno Potůček, protože se přidal k místní monitorované lokalitě kastrovaných koček, žijících u potoka. Potůček je cca 6 let starý kocourek dle zubů. Tělo má skoro celé holé, nyní je již zbavený zbytk dredů a hromady klíšťat, včetně bodláků. Kocourek má před sebou dlouhou cestou. 

Libuška s koťátky

Dne 14.05.2020 nám Libuška porodila 5 nádherných koťátek. 

 

Dne 02.05.2020 jsme přijali drobnou dlouhosrstou kočičku, která si našla místo na jednom pozemku v kůlně a nehodlala odejít. Libuška je velice mazlivá kočička. 

 

 

Vendelín z továrny

Dne 11.05.2020 jsme přijali kocourka z KV, který žil v jedné továrně. Nemohl se postavit na zadní pacičku a strašně plakal. První návštěva u veterináře ukázala pohmatem zlomeninu, ale co je horší obrovská játra s velkými hodnotami, kocourek je celý žlutý. Ihned byla nasazena léčba a podpůrné vitamíny a hlavně hepatic dieta.

 

Dne 12.05.2020 byl kocourek znovu u veterináře, kde se mu dělal rtg nožičky, který potvrdil zlomeninu, ale bohužel v jeho stavu operaci nepřichází v úvahu. Dělalo se sono bříška, játra jsou opravdu obrovská. Jediné plus je, že kocourek s chutí baští a při podávání léků je vzorný. Potřebuje hodně síly. 

 

Beruška a Bellinka

Beruška je v léčení. Podezření na špatné srdíčko. Domov zatím nehledají. 

 

Tyhle dvě uměle odkojené sestřičky již hledají nový domov, pouze do bytu a nejlépe společně. Prožily si za svůj krátký živůtek už dost nepěkných věcí a rádi by měly svou rodinu. Pokud půjdou bydlet zvlášť, nejlépe k další kočicce. Holčičkám je zrhuba 9 týdnů. 

 

Dne 3.11.2019 jsme přijali dvě malé holčičky, staré cca 3 týdny. Holčičky neumějí baštit sami, proto jsme si je museli vzít domů do domácí pěče a dokrmovat. Holčičky jsou plné blech, ale jsou strašně mazlivé a vděčné. 

Bolek

Dne 22.04.2020 jsme přijali bolavého kocourka z Karlových Varů. Kocourek proto dostal jméno Bolek. Snažil se najít jídlo u slepiček, sotva se vlekl, rodina neváhala a odvezla ho na veterinu. Dostal infuzi a léky. Kocourek je celý nateklý, musí bojovat.