V léčení

Kočičky, které se musí nejprve uzdravit ze zranění nebo po operačních zákrocích než se dají k adopci se nám zatím ukážou zde.

Andělka

Dne 6.12.2020 jsme přijali zuboženou kočičku ve špatném zdravotním stavu. Kočička pochází z Nového Kostela, kde jí našli ležet na louce v bolestech. 

Kočička má po celém těle hluboké šrámy možná od zubů, vypadá to, že se ji snažil někdo ulovit (liška, pes) kdo ví, má úplně krvavá očíčka a hůře se jí dýchá.

Kocourek z Areálu

Dne 12.11.2020 jsme přijali tohodle kocourka z Areálu v Sokolově, hladový, promrzlý, sedřené zadní packy. Kocourek byl na vyšetření a bohužel má selhání ledvin. Zatím baští a drží se, je mazlík. Má ledvinovou dietu a vitamíny na podporu imunity. 

Fido

Další ze slepých sourozenců z jedné velké fabriky, kocourek jménem Fido. Zatím se musí uklidnit, je trochu vystresovaný, musí se mu aplikovat léky na očička a odparazitování. Kdo by o něj měl do budoucna zájem, samozřejmě si na něj může počkat. Zatím je u dočaskové tety Dáší, které můžete volat na 773167520. 

 

Domov bude hledat pouze bytový a dalšími zvířátky, kteří pro něj budou oporou, bude zvyký na kočky i psíky. 

Mína

Kočička Mína je vzata "z dobrých rukou," kde si jí od někoho vzali, nekastrovali a Mína na začátku roku porodila 7 koťátek, která jí všechna zemřela. Nyní jsme jí odebírali, když měla 2, den stará koťátka, o která nejevila zájem. Ihned veterina, sono, vyvolávačka - měla v sobě ještě 3 koťátka. 

Mína další den porodila 2 koťátka, která ale také odmítala. A protože první 2 koťátka byla celý den bez tepla a jídla, protože Mína je odmítla a lidi na to jen koukali, nepodařilo se nám jen zachránit. 

Třetí den Mína porodila ještě jedno koťátko. Další z odmítnutých mimin zemřelo, všechna mrtvá koťátka měla nízkou porodní váhu, vypadalo to na předčasný porod. Mína neměla už sílu.

Po velké snaze Mína přijala zbylá dvě přeživší koťátka, ale nemá mléko, proto Mína zahřívá a čistí a dočasková teta krmí. Koťátka jsou slabá, ale děláme co je v našich silách, aby přežila. 

Vendelín z továrny

Dne 11.05.2020 jsme přijali kocourka z KV, který žil v jedné továrně. Nemohl se postavit na zadní pacičku a strašně plakal. První návštěva u veterináře ukázala pohmatem zlomeninu, ale co je horší obrovská játra s velkými hodnotami, kocourek je celý žlutý. Ihned byla nasazena léčba a podpůrné vitamíny a hlavně hepatic dieta.

 

Dne 12.05.2020 byl kocourek znovu u veterináře, kde se mu dělal rtg nožičky, který potvrdil zlomeninu, ale bohužel v jeho stavu operaci nepřichází v úvahu. Dělalo se sono bříška, játra jsou opravdu obrovská. Jediné plus je, že kocourek s chutí baští a při podávání léků je vzorný. Potřebuje hodně síly.