V léčení

Kočičky, které se musí nejprve uzdravit ze zranění nebo po operačních zákrocích než se dají k adopci se nám zatím ukážou zde.

Černoušci

Dne 29.9.2020 jsme přijali dvě maličká koťátka, která se našla u lesa bez maminky. Koťátka jsou nyní v dočasné péči, kde se dávají do kupy, zvykají na chod domácnosti a poté budou hledat nové domovy. 

Nový

Bobulka

Dne 10.10.2020 jsme přijali do péče malou přes dva měsíce starou osklivě zraněnou kočičku. Koťátko zanechala jeho máma u člověka který krmí toulavky.

Holčička má velmi zraněné očíčko, které ji dost bolí, oteklé, zhnisané až tak, že oko zatim ani není vidět, až otok opadne čeká ji další hlubši vysetrení. 

Malá dostala léky, mastě a navíc i ošetření proti breberkám, které v jejím kožíšku pořadají mejdan.

Až se očíčko zahojí bude nabídnuta k adopci.

Jindřiška s koťátky

Přijali jsme březí kočičky z Jindřichovic, která u nás porodila 3 nádherná koťátka, dva kocourky a jednu holčičku. Jakmile dovrší 12 týdnů, budou hledat nové rodiny. 

Černý drakula

Dne 05.09.2020 jsme přijali kocourka, je mu sotva půl roku. Je hrozně vyhublý, je nastydlý a má obrovský průjem. Bohužel je FELV pozitivní.

Věřím, že se ze všeho vykřeše, přibere a snad najde spokojený domov buď jako jedináček a nebo se stejně nemocnou kočičkou. Je to obrmazel. Kocourek seděl uprostřed silnice v Chebu a čekal na svůj osud.

 

Bílý kocour

Dne 28.08.2020 jsme přijali bílého kocoura schovaného v křoví, který za sebou tahal nohy. Unavený, vyhublý, oslabený, totálně vysátý od blech - má jimi poseté celé tělo. Vypelichaný. 

Kocourek byl zavodněn, odblešen, v šetrném odparazitování budeme pokračovat, dostal podpůrné léky a vitaminy a také jsme ho zahřáli. 

Mourinka sokolovská

Na začátku července jsme přijali těžce zraněnou kočičku, která se našla ležet pod mostem v Sokolově. Kočička byla doslova vysušená, nepohyblivá. Kočička jen leží a odpočívá, musí bojovat. 

Vendelín z továrny

Dne 11.05.2020 jsme přijali kocourka z KV, který žil v jedné továrně. Nemohl se postavit na zadní pacičku a strašně plakal. První návštěva u veterináře ukázala pohmatem zlomeninu, ale co je horší obrovská játra s velkými hodnotami, kocourek je celý žlutý. Ihned byla nasazena léčba a podpůrné vitamíny a hlavně hepatic dieta.

 

Dne 12.05.2020 byl kocourek znovu u veterináře, kde se mu dělal rtg nožičky, který potvrdil zlomeninu, ale bohužel v jeho stavu operaci nepřichází v úvahu. Dělalo se sono bříška, játra jsou opravdu obrovská. Jediné plus je, že kocourek s chutí baští a při podávání léků je vzorný. Potřebuje hodně síly.