Virtuální adopce

Některé kočičky bohužel nejsou schopné dalšího osvojení. Často se jedná o polodivoká zvířátka, hodně staré kočičky nebo hodně hendikepované kočičky, které potřebují zvláštní péči, kterou by jinde nedostali. Takové kočičky u nás zůstávají na dožití a my se jim snažíme v jejich těžkých životních situacích co nejvíce ulehčit jejich žití. Vhodné jsou pouze k virtuální adopci. Děkujeme za pochopení.

Majda

Majda podstoupila odstranění mléčné žlázy z důvodu nádoru. Bohužel histologie  ukázala, že se jednalo o zhoubný a velmi agresivní nádor. Majda proto nehledá domov a dožije v klidu v útulkovém prostředí, kde je spokojená a kde to již zná. Podle lékaře tu s námi může být + - 8 měsíců, záleží jak vše ustojí, jelikož už je to starší kočičí dáma.

 

Majda byla přijata v březnu 2022 ze Sokolova, z ulice Obce Ležáky. Bohužel nikdo se ke kočičce nehlásí. 

Majda je kastrovaná, ještě jí čeká očkovaní a hledá nový domov. Nemůže ke kočkám, musí být jedináček a také není vhodná k malým dětem. Hledá nejlépe starší lidi, kteří jí budou nadržovat a budou se jí věnovat. 

Hornická dvojka

Kočička nás bohužel v dubnu 2022 opustila, byla již stará a život venku se na ní podepsal, moc nás to mrzí.

 

Hornickou dvojku virtuálně adoptovala paní Tereza Šimáčková, děkujeme. 

 

Na začátku roku 2021 jsme museli přijmout starší, cca 10 letou kočičku a stejně starého kocourka, jejího parťáka z ulic Sokolova. Oba kočičáci žili v opuštěné budově, která se nyní bourá a pro ně by to již nebylo bezpečné. Kočičku útulek před xx lety kastroval a protože byla divoká, vracela se zpět a nyní je opět v útulku. Jakmile si na nás zvykne, bude mít přístup do venkovní voliéry útulku a oba zůstanou u nás. Budou poté nabídnuti k virtuální adopci. 

Pájík

Pájíka virtuálně adoptovala paní Slávka Švadlenková, děkujeme. 

 

Pájík je mladý kocourek, který se našel v motoru auta a byl plachý. Na nás už je zvyklý, ale od ostatních na sebe nenechá sáhnout. Pájík byl i v domově, ale bohužel to nešlo, musel zpět k nám. Proto zůstává u nás a čeká na svého virtuálního páníčka. 

Jindřiška

Jindřišku virtuálně adoptovala paní Michaela Randošová, děkujeme. 

 

Jindřiška pro svou diagnózu již nemůže do adopce a proto jsme jí zařadili do virtuální adopce a tímto hledá své virtuální rodiče. Jindřišky stav je zatím neměnný. 

 

Aktuálně: Jindřišce byla potvrzena rakovina plic, holčička u nás dožije. Zatím se drží, jen občas hůře dýchá. Z tohoto důvodu nemohla ani podstoupit kastraci. 

 

V srpnu 2020 jsme přijali březí kočičku z Jindřichovic od pána, kterému se rozmnožily kočky od chatařů a chodily k němu na zahradu. Ostatní kočičky jsme nechali vykastrovat, koťátkům našli nové domovy a Jindřišku nechali u nás odrodit. 

Jinřiška měla od začátku problémy s dýcháním, byla začervená. Stále průběžně dostává antibiotika, dostala Zylexis na posílení imunity. Pomalu, ale jistě se dává dohromady :) Je to již starší kočička babička, jde to pomalu. 

Vlastička

Vlastičku virtuálně adoptovala paní Alena Mühldorfová, děkujeme. 

 

Vlastička pochází z Jáchymova z kolonie divokých koček, které žily u hotelu a byly tam nechtěné. Vlastičku a její kamarádku jsme přijali k nám. Vlastička je plachá kočička, proto zůstává v péči útulku a vy jí můžete pomoci virtuálně. 

Brambůrka

Brambůrku virtuálně adoptovala paní Milana Keaty s rodinou, děkujeme. 

 

Brambůrku málokdo zahlédne, je velice plachá a k lidem velmi opatrná. Přišla k nám totálně zablešená, žiznivá a hladová, vyzáblá. Dnes je z ní nádherná kočičí dáma, bohužel ustrašená. Proto zůstává jako obyvatelka útulku a lze jí podpořit virutální adopcí. 

Zrzí a Mourí

Zrzečka jsme bohužel našli mrtvého po bouřlivé silvestrovské noci :( moc nás to mrzí. 

 

Zrzí byl se svou maminkou Mourí zklamán člověkem, když se po odstěhování ocitli na baráku sami, bez jídla, bez lásky. Na místě jim nic nehrozilo, jezdili jsme je krmit, ale poté byl dům na prodej a začali tam bourací práce a pro kočičky to již nebylo bezpečné. Zrzí i Mourí byli poté v dočasné péči skoro 5 měsíců, kde podstoupili odparazitování a kastrace. 

Kočičky jsou na sobě velice závislé, mají jen jedna druhou. Proto zatím zůstávají v útulku, ale kdyby se našel hodný človíček, který by si zamiloval oba dva, mohli by jít bydlet do nového domova. Můžete je podporovat pomocí virtuální adopce. 

Lenička

Leničky a Tučňáčkovo virtální maminkou se stala paní Zita Venhodová s rodinou, děkujeme <3

 

Leničku zařazujeme do virtuální adopce pro svou plachost, není vhodná k adopci, ale můžete si jí adoptovat virtuálně :)

 

Leničku jsme přijímali vysoce březí v květnu 2020 z vesnice nedaleko Sokolova. Lenička je kastrovaná, odparazitovaná, očkovaná. Je to plašší kočička, která hledá klidný domov nejlépe k další kočičce nebo s nějakým jejím spolubydlícím :) 

Potřebuje v domově čas na zvyknutí, není vhodní k dětem. 

Tučňák

Leničky a Tučňáčkovo virtální maminkou se stala paní Zita Venhodová s rodinou, děkujeme <3

 

Tučňák je k lidem velice nedůvěřitý a většinu času tráví se svou maminkou Leničkou, proto i jeho zařazujeme do virtuální adopce. 

 

Plašší kocourek, narozený v květnu 2020, kastrovaný,očkovaný, odparazitovaný hledá svou trpělivou rodinu. Při jídle a hře se nechá pohladit, jinak potřebuje čas. Domov hledá buď se svou maminkou Leničkou nebo k další kočičce do rodiny bez dětí.

Majer

Kocourek našel svou adoptivní maminku, kterou se stala paní Jolana Hrnčiříková až z Opavy, moc děkujeme. 

 

Mladý kocourek, narozený někdy v květnu 2020 byl odchycený na sídlišti Michal v Sokolově, od začátku je to plaché zvířátko, které se člověku vyhýbá, sáhnout na sebe nenechá. V místě pro kočky není bezpečno. Majer je kastrovaný, odparazitovaný a zůstává zatím u nás a uvidíme, co ukáže čas. 

Rozárka

Rozárku virtuálně adoptovala paní Michaela Kubátová Špryňarová, děkujeme <3

 

Rozárka byla v novém domově, bohužel odmítala jakoukoliv komunikaci i jídlo, tak se vrátila k nám a zůstane u nás, vybrala si sama :) Rozárku je tedy možno adoptovat virtuálně. 

 

Rozárka pochází z ulic města Sokolova, kde rodila a rodila. S posledními koťátky jsme ji přijali do dočasné péče pod útulek, kde koťata odchovala a všechna jsou spokojená v nových domovech. Rozárka je kastrovaná a ráda by našla také nový domov. Nevadil by jí byt ani domeček v klidně lokalitě bez silnice. 

Rozárka je mazel a má ráda pohlazení a lidskou společnost, nevadí jí ani ostatní kočky. 

Mourís

S Mourísem to byla náhoda. Jedné pozdní noci 24.2.2019 jsme jeli okolo parkoviště, kde byl hlouček lidí a koukali na zem. Bylo nám to divné, tak jsme odbočili za nimi. Skláněli se nad tělíčkem sražené kočky, co jen ležela a pomalu umírala. Přímo v centru města. Ihned jel Mourís na veterinu, kde mu pan doktor pomohl, dlouho jen ležel a odpočíval, bral atb, baštil a zase jen ležel. Měl otřes mozku, prokouslý jazyk, vyražených pár zubů, naraženou páteř a doslova odrtžený ocásek od páteře.

A teď? Řádí jako za mlada a je spokojený a šťastný. 

Mourís by mohl jít i do nové rodiny, je to kontaktní kocourek. Musel by se ale najít člověk, co kočičkám rozumí a dal by mu čas.  

Majerka

Mladá kočička, sestřička kocourka Majera, narozena někdy v květnu 2020 byla odchycena na sídlišti Michal v Sokolově, od začátku je to plaché zvířátko, které se člověku vyhýbá, sáhnout na sebe nenechá. V místě pro kočky není bezpečno. Majerka je kastrovaná, odparazitovaná a zůstává zatím u nás a uvidíme, co ukáže čas. 

Rita

Ritu virtuálně adoptovala paní Jitka Tremlová, moc děkujeme. 

 

Rita, moc nádherná divoká kočička, jako kotě byla odchycena v centru města na náměstí, kde samozřejmě nemohla zůstat. Je to opravdu divoká kočička a vůči cizím lidem nedůvěřivá. Rita zůstává stálou obyvatelkou útulku a lze jí podpořit virtuálně. 

Indiánek II.

Indiánovo virtuální maminkou se stala Majda Majková, děkujeme. 

 

Kocourek je zatím plachý, ale nechá se sebe sáhnout a občas se mu hlazení i líbí. Zatím zůstane u nás a bude zařazen do virtuální adopce a uvidíme časem, zda se z něj stane vhodný kocourek k adopci. 

 

V březnu 2020 probíhala kastrační akce nedaleko Sokolova na soukromém pozemku, kde majitelka musela opustit své bydlení a již se domu nevrátí a zůstaly po ní nekastrované kočky a kocouři. Indiánek II. je krásný kocourek, dnes již kastrovaný, ještě má problém s očíčkem.

Sice na nás ještě syčí, ale už začíná zkoumat a být zvědavý. Uvidíme časem, jak se bude chovat, případně bude v budoucnu nabízen k adopci. 

Potůček - Kuba

Kuba Potůček našel svou virtuální rodinu, děkujeme panu Radkovi a paní Romaně Hrkalovým. 

 

Dne 03.04.2020 jsme odchytili kocourka, který dostal jméno Potůček, protože se přidal k místní monitorované lokalitě kastrovaných koček, žijících u potoka. Potůček je cca 6 let starý kocourek dle zubů. Tělo má skoro celé holé, nyní je již zbavený zbytk dredů a hromady klíšťat, včetně bodláků. Kocourek má před sebou dlouhou cestou. 

Policajt

Policajtovo virtuální maminkou se stala Michaela Rojtová, děkujeme. 

 

Policajt se toulal v ulicích města několik let, jeho sídlo byl hlavně městský park a keře u Městské policie (proto jméno Policajt :)) či roh budovy, kde se často vyhříval. Bohužel jednou měl ošklivý úraz, zřejmě se střetl s autem a nemohl dobře chodit, kulhal a zadní packu vláčel za sebou. Odchytili jsme ho, uzdravili a protože léčba trvala delší dobu, do ulic města už jsme ho vrátit nemohli. Kocourek je plachý a proto je zařazený do virtuální adopce, kde si ho můžete adoptovat.

Andulka

Andulka našla svou virtuání paničku, kterou se stala paní Irena Soukupová. Děkujeme. 

 

Andulka již zkoušela být v novém domově, ale nešlo to. Kočička má jistotu u nás, proto je zařazena do virtuální adopce a hledá svou rodinu. 

 

Andulka se spolu s dalšími kočičkami stala nechtěným dědictvím. Žila v bytě u starší paní, kde kočky byly plaché. Andulka je bojácná, leká se pohybů a bojí se předmětů, co člověk drží v ruce. Při příjmu byla vypelíchaná, zadredovaná. Kočičce je narozena zhruba v roce 2013, nikdy předtím nebyla veterinárně ošetřená. U nás je již kastrovaná a očkovaná. 

 

 

 

Andulka by mohla do adopce, ale pouze k hodně schopnému člověku, který má bohaté zkušenosti s kočičkami a dal by jí čas. Potřebuje klid, čas a trpělivost. 

Indiánek I.

Kocourek je plachý, není vhodný do adopce. Proto zůstává u nás a je zařazen do virtuální adopce.

 

V březnu 2020 probíhala kastrační akce nedaleko Sokolova na soukromém pozemku, kde majitelka musela opustit své bydlení a již se domu nevrátí a zůstaly po ní nekastrované kočky a kocouři. Indiánek I. je krásný kocourek menšího vzrůstu, dnes již kastrovaný. Zatím to vypadá na divokého kocourka, uvidíme jak se bude chovat časem a když tak zůstane u nás ve virtuální adopci. 

Kačenka

Kačenku virtuálně adoptovala paní Alena Loudová,moc děkujeme. 

 

Kačenka byla kdysi divoké zvířátko s koťaty, které nás k sobě nechtělo ani za nic pustit. Kočička se po dlouhých měsících osmělila a začala nás zkoumat. Po dalším čase zjistila, že se nás bát nemusí, a dnes už ví, že nám může plně důvěřovat. Kačí pochází z kolonie zablešených, nechtěných koček zdržujících se okolo jednoho paneláku, kde lidé kočky doslova nesnášeli a hrozili jim otravou. Kačenka je kontaktní kočička, ale je u nás od samého začátku, ještě když jsme obývali starou maringotku, proto by jí přechod do jiného domova neudělal dobře, doma je u nás. Můžete Kačenku adoptovat virtuálně. 

Ája

Áju virtuálně adoptovala paní Alena Loudová, moc děkujeme. 

 

Áju jsme přijali na jaře 2019 jako malé odrostlé kotě z kolonie množících se koček, kde probíhaly kastrace. Jenže byla plachá a plachou zůstala. Je vykastrovaná a krásná holka, ale není vhodná k adopci. Proto zůstala obyvatelkou útulku a vy jí můžete podpořit virtuáně. 

Fanynka a Fífa Nudličkovi

Dne 16.04.2020 odešel za duhový most k Velké kočce Nudlička. Odešel na selhán ledvin, kde mu nepomohly ani infuze. Je nám to moc líto. 

 

Fanynku, Fífu a jejich sourozence v roce 2017 přivezli lidé s tím, že je našli v příkopě u jedné malé vesnice, chodili tedy po sousedech, ale koťata v té době stará už zhruba 4 měsíce nikomu nepatřila, všechna byla nesmírně ustrašená a plachá, byla tři, koťata byla nemocná a do týdne nám jedno z nich zemřelo, další dvě - právě Fanynka a bráška Fífa Nudličkovi stále bojují se sníženou imunitou a pořád mají nudle, podle toho jejich příjmení.

Doma jsou u nás. Můžete oba dva podpořit virtuálně. 

Rostík

Rostíka virtuálně adoptovala Jana Planková, moc děkujeme.

 

Rosťa je velmi aktivní a živý kočičí kluk. Když má svou náladu, dokáže doslova běhat i po stropě. Vítá lidi s tkaničkami na botách a nedá jim pokoj, dokud jim tkaničky nerozváže. Je naším největším agentem při začleňování každé nové kočičky. Svým způsobem je to spokojený pan Kocour. Kdysi byl nalezen na silnici mezi lesy ještě s jednou kočičkou. Domov mu párkrát nevyšel, protože několik lidí si myslelo, že je čistě bílý a menší, ale i pro jeho hyperaktivitu. Rostík zůstává obyvatel útulku a můžete mu pomoci virtuální adopcí.

Leonka

Leonku virtuálně adoptovala slečna Michaela Sekyrková, moc děkujeme. 

 

Leonka je jednou z nejkrásnějších černých kočiček u nás. Odchytávali jsme jí jako malinké kotě v motoru auta. Leonka se nechá pohladit jen výjimečně, před lidmi má respekt. Cizí lidé ji neuvidí, kočička se schovává a komunikuje jen s námi. Proto musí zůstat u nás. 

Puntík

Puntíka virtuálně podporuje paní Lapková, děkujeme.

 

Puntík je osobnost, je svůj. Je to nádherný kocour, ale je plachý. Neměl zájem o lidi už jako koťátko. Zůstává u nás a adoptovat si ho a tím mu pomoci můžete virtuálně. 

Cikánek

Cikánka si virtuálně adoptovala Zuzka Doležalová, moc děkujeme. 

 

Cikánek byl odchycen v lokalitě nepřizpůsobivých občanů, kde žil se svými sourozenci. Sourozenci se ze dne na den poztráceli, zbyl jen Cikánek a jeho sestřička. Bydleli spolu v hromadě suti a nepořádku pod vlnitým plechem. Obě koťátka byla divoká a neskutečně hladová. Jeho sestřičku adoptovala naše hodná paní veterinářka a Cikánek zůstal u nás. Je to krásný kocour, který mezi našimi kočičkami vyniká svou velikostí. Kocourek je plachý a jen tak někdo ho neuvidí, cizákům se ukazuje jen vzácně, proto zůstává v útulku a je zařazen do virtuální adopce. Cikánek se narodil v roce 2017. 

Emička

Emičku virtuálně podporuje paní a pan Heroutovi, moc děkujeme. 

 

Emička je drobounká a nenápadná kočička, která k nám přišla jako březí odrostlé kotě. Jenže po porodu nevěděla, co s koťátky má dělat a opustila je, musely nastoupit lidské chůvy a mrňata odchovat. Jednoho dne se pro Emičku našel domov, jenže ho nezvládla, nezvládla cizí prostředí a cizí lidi. V noci plakala na okně. Vrátila se nám a je spokojená, proto zůstává u nás a je zařazena do virtuální adopce. 

Jaruška

Jarušku virtálně podporuje rodina Rejchových. Moc děkujeme. 

 

Jarunka pochází z ulice města, kde jsme jí odchytili za 5 minut 12, protože byla ve vysokém stupni březosti, kdy už pár týdnů chodila na jedno krmné místo. Kočičku jsme ochytili ve čtvrtek a v neděli nám porodila 4 krásná koťátka, po pár dnech k sobě přijala další 3 miminka a společnými silami jsme je vypiplali. Jaruška by si zasloužila ocenění maminka roku. Zůstává ve virtuální adopci a v péči útulku, protože je u nás zvyklá a je zvyklá na nás. K ostatním lidem je to velice plachá kočička.

 

 

Milunka Farská

Milunka se spolu s dalšími kočičkami stala nechtěným dědictvím. Žila v bytě u starší paní, kde kočky byly plaché. Milunka je bojácná, leká se pohybů a bojí se předmětů, co člověk drží v ruce. Při příjmu byla vypelíchaná, zadredovaná. Kočičce je zhruba 7 let, nikdy předtím nebyla veterinárně ošetřená. U nás je již kastrovaná a očkovaná. Není vhodná k adopci díky její plachosti, proto zůstává u nás v útulku a lze jí podpořit virtuálně. Je to sestřička Mourinky Farské. 

Sofinka a Simon

Sofinka a Simon jsou sourozenci, kteří se narodili hodně plaché kočičce, která u nás podstoupila kastraci a byla vypuštěna zpět do lokality. O sourozence neměl bohužel nikdo zájem, tak jsou u nás a my jsme jejich rodina. Adoptovat je lze virtuálně.