Virtuální adopce

Některé kočičky bohužel nejsou schopné dalšího osvojení. Často se jedná o polodivoká zvířátka, hodně staré kočičky nebo hodně hendikepované kočičky, které potřebují zvláštní péči, kterou by jinde nedostali. Takové kočičky u nás zůstávají na dožití a my se jim snažíme v jejich těžkých životních situacích co nejvíce ulehčit jejich žití. Vhodné jsou pouze k virtuální adopci. Děkujeme za pochopení.

Policajt

Policajtovo virtuální maminkou se stala Michaela Rojtová, děkujeme. 

 

Policajt se toulal v ulicích města několik let, jeho sídlo byl hlavně městský park a keře u Městské policie (proto jméno Policajt :)) či roh budovy, kde se často vyhříval. Bohužel jednou měl ošklivý úraz, zřejmě se střetl s autem a nemohl dobře chodit, kulhal a zadní packu vláčel za sebou. Odchytili jsme ho, uzdravili a protože léčba trvala delší dobu, do ulic města už jsme ho vrátit nemohli. Kocourek je plachý a proto je zařazený do virtuální adopce, kde si ho můžete adoptovat.

Andulka

Andulka našla svou virtuání paničku, kterou se stala paní Irena Soukupová. Děkujeme. 

 

Andulka již zkoušela být v novém domově, ale nešlo to. Kočička má jistotu u nás, proto je zařazena do virtuální adopce a hledá svou rodinu. 

 

Andulka se spolu s dalšími kočičkami stala nechtěným dědictvím. Žila v bytě u starší paní, kde kočky byly plaché. Andulka je bojácná, leká se pohybů a bojí se předmětů, co člověk drží v ruce. Při příjmu byla vypelíchaná, zadredovaná. Kočičce je narozena zhruba v roce 2013, nikdy předtím nebyla veterinárně ošetřená. U nás je již kastrovaná a očkovaná. 

 

 

 

Andulka by mohla do adopce, ale pouze k hodně schopnému člověku, který má bohaté zkušenosti s kočičkami a dal by jí čas. Potřebuje klid, čas a trpělivost. 

Lubošek

Lubošek je hodný třínohý kocourek narozený zhruba v roce 2011. Je zařazen do virtuální adopce, protože je u nás již dlouho a jeho hlavní problém je kakání mimo zachůdek. Jinak je to nekonfliktní a hodný kocourek. Proto hledá svou virtuální rodinu. 

 

Kocourek Lubošek měl již dlouho problémy se zadní packou. Stále se mu otvírala rána a vytékal hnis. Atb zabrala vždy na chvíli, ale nejde kocourkovi pořád podávat léky. Po konzultaci s odborníkem jsme se rozhodli pro amputaci, kterou Lubošek podstoupil 8.10.2019. Vše zvládl na jedničku. 

 

Mamina

Kočička je zatím plašší, ale hlazení se jí začíná líbit. Doufáme, že časem by mohla být zařazena do adopce. 

 

V březnu 2020 probíhala kastrační akce nedaleko Sokolova na soukromém pozemku, kde majitelka musela opustit své bydlení a již se domu nevrátí a zůstaly po ní nekastrované kočky a kocouři. Takhle kočička je mamina 6 koťátek, které jsou také u nás. Mamina mladá kočička, je kastrovaná a začíná z ní být mazel, ale potřebuje ještě chvíli čas. Poté bude nabídnuta k adopci. 

Indiánek III.

Kocourek je plachý, proto zůstane u nás. Je zařazen do virtální adopce, kde může najít svou virtuální rodinu. 

 

V březnu 2020 probíhala kastrační akce nedaleko Sokolova na soukromém pozemku, kde majitelka musela opustit své bydlení a již se domu nevrátí a zůstaly po ní nekastrované kočky a kocouři. Indiánek III. je krásný kocourek, dnes již kastrovaný.

Sice na nás ještě syčí, ale už začíná zkoumat a být zvědavý. Uvidíme časem, jak se bude chovat, případně bude v budoucnu nabízen k adopci. 

Indiánek II.

Kocourek je zatím plachý, ale nechá se sebe sáhnout a občas se mu hlazení i líbí. Zatím zůstane u nás a bude zařazen do virtuální adopce a uvidíme časem, zda se z něj stane vhodný kocourek k adopci. 

 

V březnu 2020 probíhala kastrační akce nedaleko Sokolova na soukromém pozemku, kde majitelka musela opustit své bydlení a již se domu nevrátí a zůstaly po ní nekastrované kočky a kocouři. Indiánek II. je krásný kocourek, dnes již kastrovaný, ještě má problém s očíčkem.

Sice na nás ještě syčí, ale už začíná zkoumat a být zvědavý. Uvidíme časem, jak se bude chovat, případně bude v budoucnu nabízen k adopci. 

Indiánek I.

Kocourek je plachý, není vhodný do adopce. Proto zůstává u nás a je zařazen do virtuální adopce.

 

V březnu 2020 probíhala kastrační akce nedaleko Sokolova na soukromém pozemku, kde majitelka musela opustit své bydlení a již se domu nevrátí a zůstaly po ní nekastrované kočky a kocouři. Indiánek I. je krásný kocourek menšího vzrůstu, dnes již kastrovaný. Zatím to vypadá na divokého kocourka, uvidíme jak se bude chovat časem a když tak zůstane u nás ve virtuální adopci. 

Kačenka

Kačenku virtuálně adoptovala paní Alena Loudová,moc děkujeme. 

 

Kačenka byla kdysi divoké zvířátko s koťaty, které nás k sobě nechtělo ani za nic pustit. Kočička se po dlouhých měsících osmělila a začala nás zkoumat. Po dalším čase zjistila, že se nás bát nemusí, a dnes už ví, že nám může plně důvěřovat. Kačí pochází z kolonie zablešených, nechtěných koček zdržujících se okolo jednoho paneláku, kde lidé kočky doslova nesnášeli a hrozili jim otravou. Kačenka je kontaktní kočička, ale je u nás od samého začátku, ještě když jsme obývali starou maringotku, proto by jí přechod do jiného domova neudělal dobře, doma je u nás. Můžete Kačenku adoptovat virtuálně. 

Ája

Áju virtuálně adoptovala paní Alena Loudová, moc děkujeme. 

 

Áju jsme přijali na jaře 2019 jako malé odrostlé kotě z kolonie množících se koček, kde probíhaly kastrace. Jenže byla plachá a plachou zůstala. Je vykastrovaná a krásná holka, ale není vhodná k adopci. Proto zůstala obyvatelkou útulku a vy jí můžete podpořit virtuáně. 

Fanynka a Fífa Nudličkovi

Dne 16.04.2020 odešel za duhový most k Velké kočce Nudlička. Odešel na selhán ledvin, kde mu nepomohly ani infuze. Je nám to moc líto. 

 

Fanynku, Fífu a jejich sourozence v roce 2017 přivezli lidé s tím, že je našli v příkopě u jedné malé vesnice, chodili tedy po sousedech, ale koťata v té době stará už zhruba 4 měsíce nikomu nepatřila, všechna byla nesmírně ustrašená a plachá, byla tři, koťata byla nemocná a do týdne nám jedno z nich zemřelo, další dvě - právě Fanynka a bráška Fífa Nudličkovi stále bojují se sníženou imunitou a pořád mají nudle, podle toho jejich příjmení.

Doma jsou u nás. Můžete oba dva podpořit virtuálně. 

Rostík

Rostíka virtuálně adoptovala Jana Planková, moc děkujeme.

 

Rosťa je velmi aktivní a živý kočičí kluk. Když má svou náladu, dokáže doslova běhat i po stropě. Vítá lidi s tkaničkami na botách a nedá jim pokoj, dokud jim tkaničky nerozváže. Je naším největším agentem při začleňování každé nové kočičky. Svým způsobem je to spokojený pan Kocour. Kdysi byl nalezen na silnici mezi lesy ještě s jednou kočičkou. Domov mu párkrát nevyšel, protože několik lidí si myslelo, že je čistě bílý a menší, ale i pro jeho hyperaktivitu. Rostík zůstává obyvatel útulku a můžete mu pomoci virtuální adopcí.

Bela

Bela měla totálně plné uši svrabu, byla celá ušmudlaná, nastydlá. Nyní je Bela již krásná kočička, ráda baští, ale stále zůstává u nás. Zatím není nabízena k adopci. Belince můžete pomoci prostřednictvím virtuální adopce.

 

Dne 3.11.2019 jsme přijali krásnou bílou kočičku, které jsme dale jméno Bela. Bela byla opuštěná a odložená kočička, velice prostydlá a špatně dýchá. 

Leonka

Leonku virtuálně adoptovala slečna Michaela Sekyrková, moc děkujeme. 

 

Leonka je jednou z nejkrásnějších černých kočiček u nás. Odchytávali jsme jí jako malinké kotě v motoru auta. Leonka se nechá pohladit jen výjimečně, před lidmi má respekt. Cizí lidé ji neuvidí, kočička se schovává a komunikuje jen s námi. Proto musí zůstat u nás. 

Puntík

Puntíka virtuálně podporuje paní Lapková, děkujeme.

 

Puntík je osobnost, je svůj. Je to nádherný kocour, ale je plachý. Neměl zájem o lidi už jako koťátko. Zůstává u nás a adoptovat si ho a tím mu pomoci můžete virtuálně. 

Cikánek

Cikánka si virtuálně adoptovala Zuzka Doležalová, moc děkujeme. 

 

Cikánek byl odchycen v lokalitě nepřizpůsobivých občanů, kde žil se svými sourozenci. Sourozenci se ze dne na den poztráceli, zbyl jen Cikánek a jeho sestřička. Bydleli spolu v hromadě suti a nepořádku pod vlnitým plechem. Obě koťátka byla divoká a neskutečně hladová. Jeho sestřičku adoptovala naše hodná paní veterinářka a Cikánek zůstal u nás. Je to krásný kocour, který mezi našimi kočičkami vyniká svou velikostí. Kocourek je plachý a jen tak někdo ho neuvidí, cizákům se ukazuje jen vzácně, proto zůstává v útulku a je zařazen do virtuální adopce. Cikánek se narodil v roce 2017. 

Emička

Emičku virtuálně podporuje paní a pan Heroutovi, moc děkujeme. 

 

Emička je drobounká a nenápadná kočička, která k nám přišla jako březí odrostlé kotě. Jenže po porodu nevěděla, co s koťátky má dělat a opustila je, musely nastoupit lidské chůvy a mrňata odchovat. Jednoho dne se pro Emičku našel domov, jenže ho nezvládla, nezvládla cizí prostředí a cizí lidi. V noci plakala na okně. Vrátila se nám a je spokojená, proto zůstává u nás a je zařazena do virtuální adopce. 

Jaruška

Jarušku virtálně podporuje rodina Rejchových. Moc děkujeme. 

 

Jarunka pochází z ulice města, kde jsme jí odchytili za 5 minut 12, protože byla ve vysokém stupni březosti, kdy už pár týdnů chodila na jedno krmné místo. Kočičku jsme ochytili ve čtvrtek a v neděli nám porodila 4 krásná koťátka, po pár dnech k sobě přijala další 3 miminka a společnými silami jsme je vypiplali. Jaruška by si zasloužila ocenění maminka roku. Zůstává ve virtuální adopci a v péči útulku, protože je u nás zvyklá a je zvyklá na nás. K ostatním lidem je to velice plachá kočička.

 

 

Áda

Ádu virtuálně podporují pan Roman Dunda a Petra Lerchová, moc děkujeme.

 

Adík pochází z Březové u Sokolova. Žil tam v křový skoro rok, než si ho všimla jedna pracovnice pošty a začala ho sledovat. Zjistila, že Ádíček vychází ze svého úkrytu, až když se sešeří, tím úkrytem byly rozrostlé túje uprostřed náměstí.

Když Áda vylezl, aby se najedl, čekal tam na něj jeden starý pán s holí a když Áda skočil do popelnice za potravou, chlap mu tou holí na tu popelnici zabušil a samozřejmě, že Ádíka hodně polekal.

A tak jsem pro něj jela, odchytila jsem ho do sklopce na kapsičku, bylo 8 hod rano podzim roku 2013.

Ádíček doháněl pak v teple a s plnými miskami spanek a da se říci, ze mimo času na jidlo a použití toalety spal skoro dva měsice.

Dne 28.01.2020 nám doktor potvrdil naše podezření na úplnou slepotu Ádíčka. Zřejmě to vypadá na neurologiký problém. 

Ádíka proto zařazujeme do virtuální adopce. V prostorách útulku se orientuje velmi dobře a kdo neví o jeho slepých očkách, nepozná to. Stejne ho nikdy nikdo nechtěl adoptovat do rodiny a tak věříme, že získa druhou rodinu alespoň na dálku, tou prvni uz jsme my celých dlouhých 7 let.

Milunka Farská

Milunka se spolu s dalšími kočičkami stala nechtěným dědictvím. Žila v bytě u starší paní, kde kočky byly plaché. Milunka je bojácná, leká se pohybů a bojí se předmětů, co člověk drží v ruce. Při příjmu byla vypelíchaná, zadredovaná. Kočičce je zhruba 7 let, nikdy předtím nebyla veterinárně ošetřená. U nás je již kastrovaná a očkovaná. Není vhodná k adopci díky její plachosti, proto zůstává u nás v útulku a lze jí podpořit virtuálně. Je to sestřička Mourinky Farské. 

Vlastička

Vlastička pochází z Jáchymova z kolonie divokých koček, které žily u hotelu a byly tam nechtěné. Vlastičku a její kamarádku jsme přijali k nám. Vlastička je plachá kočička, proto zůstává v péči útulku a vy jí můžete pomoci virtuálně. 

Oskar

Oskar je pohodář a miluje svůj klid a spánek. Přišel k útulku sám. Poznali jsme to až v zimě, kdy jsme našli ve sněhu jeho stopy. Oskara se nám podařilo chytit, ale je to plachý kocourek, proto zůstává u nás ve virtuální adopci. 

Brambůrka

Brambůrku málokdo zahlédne, je velice plachá a k lidem velmi opatrná. Přišla k nám totálně zablešená, žiznivá a hladová, vyzáblá. Dnes je z ní nádherná kočičí dáma, bohužel ustrašená. Proto zůstává jako obyvatelka útulku a lze jí podpořit virutální adopcí. 

Matylda

Matylda je dcerou Kačenky. Nikdo jí nikdy nechtěl a tak zůstala u nás. Je na nás zvyklá a bere nás jako svou rodinu a útulek jako svůj domov. Je to plachá kočička, dokud se jí nedotkneme :). Matylda také zůstává u nás a vy jí můžete podpořit virtuální adopcí. 

Rita

Rita, moc nádherná divoká kočička, jako kotě byla odchycena v centru města na náměstí, kde samozřejmě nemohla zůstat. Je to opravdu divoká kočička a vůči cizím lidem nedůvěřivá. Rita zůstává stálou obyvatelkou útulku a lze jí podpořit virtuálně. 

Mourinka Farská

Mourinka se spolu s dalšími kočičkami stala nechtěným dědictvím. Žila v bytě u starší paní, kde kočky byly plaché. Mourinka je bojácná, leká se pohybů a bojí se předmětů, co člověk drží v ruce. Při příjmu byla vypelíchaná, zadredovaná. Kočičce je zhruba 7 let, nikdy předtím nebyla veterinárně ošetřená. U nás je již kastrovaná a očkovaná. Není vhodná k adopci díky její plachosti, proto zůstává u nás v útulku a lze jí podpořit virtuálně. 

Cilka

Cilka je kočička, která se toulala v jedné vesnici s vyhřezlým konečníkem, byla na několika operacích a pořád konečník nechtěl držet. Asi až po páté operaci jí konečník drží a je z ní zdravá holka. Cilka je kontaktní kočička, lidi má ráda. Změny jí ale nedělají moc dobře, proto zůstává u nás. Podpořit Cilku můžete virtuálně.

Pájík

Pájík je mladý kocourek, který se našel v motoru auta a byl plachý. Na nás už je zvyklý, ale od ostatních na sebe nenechá sáhnout. Pájík byl i v domově, ale bohužel to nešlo, musel zpět k nám. Proto zůstává u nás a čeká na svého virtuálního páníčka. 

Mates

Matýsek je jediný u nás zbylý potomek od kočičky Ríši. Mates je totiž opravdový originál, je to štíhlý, vysoký mládenec s jiskrou v oku, ale už od kotěte je netykavka a plašánek. Miluje své procházky se zdviženou hlavou a písní na rtech, kdy si i ostatní kočičky ťukají na čelo! Mates totiž rád hlasitě a často prozpěvuje své árie :) Lidi rád fackuje a vůbec je to neskutečný cvoček. Podpořit ho můžete pomocí virtuální adopce. 

Sofinka a Simon

Sofinka a Simon jsou sourozenci, kteří se narodili hodně plaché kočičce, která u nás podstoupila kastraci a byla vypuštěna zpět do lokality. O sourozence neměl bohužel nikdo zájem, tak jsou u nás a my jsme jejich rodina. Adoptovat je lze virtuálně. 

Zrzí a Mourí

Zrzí byl se svou maminkou Mourí zklamán člověkem, když se po odstěhování ocitli na baráku sami, bez jídla, bez lásky. Na místě jim nic nehrozilo, jezdili jsme je krmit, ale poté byl dům na prodej a začali tam bourací práce a pro kočičky to již nebylo bezpečné. Zrzí i Mourí byli poté v dočasné péči skoro 5 měsíců, kde podstoupili odparazitování a kastrace. 

Kočičky jsou na sobě velice závislé, mají jen jedna druhou. Proto zatím zůstávají v útulku, ale kdyby se našel hodný človíček, který by si zamiloval oba dva, mohli by jít bydlet do nového domova. Můžete je podporovat pomocí virtuální adopce.