Vzpomínáme

Všem kočičkám se snažíme pomoci jak jen to jde... někdy ani to nestačí a stane se, že kočička odejde za duhový most. Pro nás ošetřovatele je to velmi těžké a všichni ti tvorečkové navždy zůstávají v našich srdíčkách. Vzpomínáme...

Zrzeček

Zrzeček žil ve Svatavě, místní lidé se o něho hezky starali, kocourek nestrádal, byl krásný a veliký. Dne 26.01.2020 ho večer srazilo auto, řidič ani nezastavil a jel dál. Jeho krmička to viděla, ihned volala. I po okamžitém zásahu a snaze mu pomoci, zemřel cestou na veterinu. Prosím odpusť lidem a odpočívej u velké kočky. 

Dědula

 

Dne 19.12.2019 náš navždy opustil a odešel za duhový most kocourek Dědula, jeho ledviny to už nezvládly :( máme tě v srdcích a starej se o všechny kočičky tam nahoře, stejně jako ses o ně staral tady dole..

 

Dne 31.10.2019 byl kocourek na odběru krve, má velmi špatné hodnoty ledvin. Nasadily se léky a speciální dieta na ledviny. 

Starý kocourek dědula, je kocourek starý přes 10 let. Kocourek byl zamčený v bytě a nikdo o něm nevěděl. Díky jeho "zlozvyku," že škrábě na dveře, jako by volal pomoc se mu pomoci dostalo. Pil vodu ze záchodu a neměl co jíst několik mnoho dní. Poté se kocourek dostal k nám, přijel ve špatném stavu, vyhublý, vypelichaný.

Nyní už přibírá a je to obrovský vděčný mazel. Hledá novou rodinu, kde by mohl žít a dožít, protože už není nejmladší. Společnosti a mazlení přímo vyžaduje a tolik by si přál mít svého člověka. Vhodný by pro něj byl človíček v důchodu. S jinými kočičkami nemá vůbec žádný problém. 

Bezejmenný černý kocourek

Pozdě večer dne 3.11.2019 jsme přijímali černého dospělého kocourka, který ležel nehybně na silnici, se špatnou srstí a bez pohybu. Bohužel kocourek se nedožil ani rána druhého dne. Byl na tom opravdu špatně. Je nám to líto.

Fotografii bohužel nemáme. 

Kryšpínek

Kryšpínka nám dovezli s dírou na čele, která se pořád nechtěla zahojit. Když se to trochu zlepšilo, znovu se to otevřelo. Bylo to několikrát čištěno. Nikdy se to pořadně nezahojilo. Žádné vyštření neukázalo, že by v čele něco bylo. Nepodařilo se zjistit, z čeho to vlastně bylo. Domněky byly takové, že ho někdo napíchl na něco ostrého. Kocourek zemřel na celkové selhání organismu. Vzpomínáme. 

Toníček

Toníček přišel ve špatném stavu z ulice, s matnou srstí, nečistil se, skoro nebaštil. Selhávaly mu ledviny. Pár měsíců díky speciálnímu krmení a díky lékům byl ještě šťastný. Baštil do posledního dne. Vzpomínáme.

František Bělásek

Bělásek, starý bezzubý kocourek k nám přišel hodně nastydlý, se zánětem močového měchýře, s teplotou. Byl to divoký kocourek a po celou dobu, co u nás byl, nás nechtěl, ale venku by již nepřežil. Život jsme mu prodloužili a zemřel v teple, milovaný. 

Lucinka

Lucinku jsme přijímali v zuboženém stavu, kdy si sama došla až k nám do zaměstnanání pro pomoc. Kočička se ze všeho dostala, ale byla to starší dáma a dlouhodobé venkovní žití se jí podepsalo na ledvinách, které postupně odcházely. Správnou stravou jsme jí prodloužili život ještě o rok, našla dokonce i krásný domov, ve kterém se chovala, jako by tam žila celý život. Zemřela po několika měsících v domově milovaná. Vzpomínáme.