Vzpomínáme

Všem kočičkám se snažíme pomoci jak jen to jde... někdy ani to nestačí a stane se, že kočička odejde za duhový most. Pro nás ošetřovatele je to velmi těžké a všichni ti tvorečkové navždy zůstávají v našich srdíčkách. Vzpomínáme...

Nudlička

Dne 16.04.2020 odešel za duhový most k Velké kočce Nudlička. Odešel na selhán ledvin a celého organismu, kde mu nepomohly ani infuze. Je nám to moc líto. 

Nudlička ještě s jeho sestřičkou k nám přišli v roce 2017, kde je lidé našli v příkopu.

Fanoušek

Fanouškův příběh u nás začal už od malého koťátka, které před zhruba necelými čtyřmi lety plakalo pod zaparkovanými auty ve městě a plakalo tam dva dny, kdy se ho lidé snažili vylákat z úkrytu, byla zima a pršelo. Koťátko bylo hrozně hubené a hladové, ale strach mu nedovolil z úkrytu vylézt a nechat si pomoci, věděla o něm i jedna mladá paní a ta boj o kocourkovo záchranu nevzdávala, nakonec ho vyhládlého nalákala na šunku.

A tak se malý vyhublý kocourek dostal až k nám, kde dostal jméno Fanoušek. Fanoušek patřil k něm nejhodnějším kočičkám u nás, byl moc hodný, nenápadný a tichounký.

A jak šel čas, prošel kastrací a očkováním, za další čas začal mít problémy s imunitou a tak se léčil, pak začal čas od času z vyjeknutím utíkat od jídla a protože měl zapálené dásně, léčil se na záněty a opakovaně, Fanda nám začal hubnout a tak se mu vymezil prostor, který byl jen jeho, kde měl svou stravu a mohl být pozorován. Fanouškovi se v prostoru líbilo, jedl, pil, byl vzorný a užíval opět léky na zánět a bolest, v tu dobu už byl objednán na zákrok a dělalo se další vyšetření, ledviny, játra, Felv a Fiv, vše v pořádku až na dva kývající se zoubky, kterým jsme přičítali jeho zdravotní problém.

Bohužel další vyšetření odhalilo zhoubné rakovinové nádory na kořenu jazyka až hlouběji do těla. Fanoušek nás opustil dne 06.03.2020, nyní ho už nic nebolí. Je nám to moc líto. 

 

Jonášek

Jonášek dne 28.02.2020 odešel za duhový most k Velké kočce, vrátily se mu záchvaty, kdy už ani silné léky nezabíraly, Sokolíček Jonášek se začal sebepoškozovat, kousal se do pacek, do ocásku. Měj se tam nahoře krásně a užívej si kočičího života bez bolesti a záchvatů..

 

25.12.2019

Jony vyrostl a přibral, už má skoro kilíčko, stále bere několik léků a ťuk, ťuk, ťuk...už jsme 14 dní bez záchvatu, ty když má, je to šílené, snad se to srovná, začíná si hrát, začíná být víc a víc kontaktní a mazlivý, ale umí se i naštvat , jen ten záchod mu nic neříká. Musí se denno denně koupat, ale dělá mu to dobře, klidně si v lázni schrupne. Jonášek zůstává v domácí péči. 

 

Dne 5.11.2019 jsme přijali 3 týdenního prcka. Byl na trávě mezi obchody a nad ním hejno strak, které do něj klovaly a snažily se ho zřejmě zabít. Maličký je na tom špatně, sice baští ze stříkačky, ale má časté záchvaty, které jeho maličké tělíčko nemusí vydržet. Maličký se nedokáže postavit na nohy, natož chodit. 

Malý dostává sirup na posílení imunity, vitamíny v pastě a prášky na utlumení, aby neměl tolik záchvatů. Kocourek je celý zmatený a stále celý bojácný. 

Macík

 

Dne 20.02.2020 Macík odešel za duhový most k Velké kočce. Kocourek byl na kapačce, selhávaly mu ledviny, dostával léky. Kocourek svůj boj prohrál. Měj se nahoře hezky a opatruj jiné kočičky. 

 

Dne 04.02.2020 jsme přijali starého kocoura (10-12 let), jehož panička se již nevratí z nemocnice a nemá nikoho, kdo by se o něj postaral. Kocourek je hubený a nervózní. Alespoň je kastrovaný. Kocourek má špatné ledviny. 

Zrzeček

Zrzeček žil ve Svatavě, místní lidé se o něho hezky starali, kocourek nestrádal, byl krásný a veliký. Dne 26.01.2020 ho večer srazilo auto, řidič ani nezastavil a jel dál. Jeho krmička to viděla, ihned volala. I po okamžitém zásahu a snaze mu pomoci, zemřel cestou na veterinu. Prosím odpusť lidem a odpočívej u velké kočky. 

Dědula

 

Dne 19.12.2019 náš navždy opustil a odešel za duhový most kocourek Dědula, jeho ledviny to už nezvládly :( máme tě v srdcích a starej se o všechny kočičky tam nahoře, stejně jako ses o ně staral tady dole..

 

Dne 31.10.2019 byl kocourek na odběru krve, má velmi špatné hodnoty ledvin. Nasadily se léky a speciální dieta na ledviny. 

Starý kocourek dědula, je kocourek starý přes 10 let. Kocourek byl zamčený v bytě a nikdo o něm nevěděl. Díky jeho "zlozvyku," že škrábě na dveře, jako by volal pomoc se mu pomoci dostalo. Pil vodu ze záchodu a neměl co jíst několik mnoho dní. Poté se kocourek dostal k nám, přijel ve špatném stavu, vyhublý, vypelichaný.

Nyní už přibírá a je to obrovský vděčný mazel. Hledá novou rodinu, kde by mohl žít a dožít, protože už není nejmladší. Společnosti a mazlení přímo vyžaduje a tolik by si přál mít svého člověka. Vhodný by pro něj byl človíček v důchodu. S jinými kočičkami nemá vůbec žádný problém. 

Bezejmenný černý kocourek

Pozdě večer dne 3.11.2019 jsme přijímali černého dospělého kocourka, který ležel nehybně na silnici, se špatnou srstí a bez pohybu. Bohužel kocourek se nedožil ani rána druhého dne. Byl na tom opravdu špatně. Je nám to líto.

Fotografii bohužel nemáme. 

Kryšpínek

Kryšpínka nám dovezli s dírou na čele, která se pořád nechtěla zahojit. Když se to trochu zlepšilo, znovu se to otevřelo. Bylo to několikrát čištěno. Nikdy se to pořadně nezahojilo. Žádné vyštření neukázalo, že by v čele něco bylo. Nepodařilo se zjistit, z čeho to vlastně bylo. Domněky byly takové, že ho někdo napíchl na něco ostrého. Kocourek zemřel na celkové selhání organismu. Vzpomínáme. 

Toníček

Toníček přišel ve špatném stavu z ulice, s matnou srstí, nečistil se, skoro nebaštil. Selhávaly mu ledviny. Pár měsíců díky speciálnímu krmení a díky lékům byl ještě šťastný. Baštil do posledního dne. Vzpomínáme.

František Bělásek

Bělásek, starý bezzubý kocourek k nám přišel hodně nastydlý, se zánětem močového měchýře, s teplotou. Byl to divoký kocourek a po celou dobu, co u nás byl, nás nechtěl, ale venku by již nepřežil. Život jsme mu prodloužili a zemřel v teple, milovaný. 

Lucinka

Lucinku jsme přijímali v zuboženém stavu, kdy si sama došla až k nám do zaměstnanání pro pomoc. Kočička se ze všeho dostala, ale byla to starší dáma a dlouhodobé venkovní žití se jí podepsalo na ledvinách, které postupně odcházely. Správnou stravou jsme jí prodloužili život ještě o rok, našla dokonce i krásný domov, ve kterém se chovala, jako by tam žila celý život. Zemřela po několika měsících v domově milovaná. Vzpomínáme.