Vzpomínáme

Všem kočičkám se snažíme pomoci jak jen to jde... někdy ani to nestačí a stane se, že kočička odejde za duhový most. Pro nás ošetřovatele je to velmi těžké a všichni ti tvorečkové navždy zůstávají v našich srdíčkách. Vzpomínáme...

Ouško

Dne 08.04.2024 nás kocourek Ouško opustil, moc nás to mrzí :(

 

Ouško je již starý kocourek, bohužel po tom všem, čím si prošel má ještě začínající selhání ledvin. Proto jsme se rozhodli, že není k adopci a je možné ho virtuálně adoptovat. 

 

Kocourek má již po operaci ouška, bohužel se mu ucho nehojilo ani po antibiotikách.

 

Dne 29.11.2023 jsme přijali tohoto kocoura s nemocným uchem. Nalezen na ulici Rooseweltova v Sokolově. Kocourek přišel již kastrovaný, ale nikdy ho nikdo nehledal. 

Hubert

Kocourek Hubert dne 22.01.2024 odešel za duhový most na selhání ledvin. Moc nás to mrzí pane kocoure <3

 

Dne 21.05.2023 jsme přijali zraněné dospělého nekastrovaného černého kocoura, který za sebou tahal nohy ze Sokolova, Šenvert. Po veterinárním vyšetření se ukázalo, že kocourek není sražený autem, jak jsme si původně mysleli, ale je 2x postřelený! Hubert je naštěstí velmi hodný a spolupracující kocour a díky tomu se sice stále pomočuje pod sebe, ale nožky se nám podařilo již trochu rozhýbat díky pravidelnému cvičení a za čas zvládne určitě dojít i na záchod. 

 

Rozárka

Dne 15.12.2023 nás opustila naše krásná Rozárka, bohužel jí zradily ledviny. Moc nás to mrzí Rozárko :( <3

 

Rozárku virtuálně adoptovala paní Michaela Kubátová Špryňarová, děkujeme <3

 

Rozárka byla v novém domově, bohužel odmítala jakoukoliv komunikaci i jídlo, tak se vrátila k nám a zůstane u nás, vybrala si sama :) Rozárku je tedy možno adoptovat virtuálně. 

 

Rozárka pochází z ulic města Sokolova, kde rodila a rodila. S posledními koťátky jsme ji přijali do dočasné péče pod útulek, kde koťata odchovala a všechna jsou spokojená v nových domovech. Rozárka je kastrovaná a ráda by našla také nový domov. Nevadil by jí byt ani domeček v klidně lokalitě bez silnice. 

Rozárka je mazel a má ráda pohlazení a lidskou společnost, nevadí jí ani ostatní kočky. 

Jindřiška

Dne 24.10.2023 Jindřiška vzdala svůj boj s rakovinou, se kterou bojovala dlouhé 3 roky, její tělíčko už to nezvládalo. Moc nás to mrzí <3

 

Jindřišku virtuálně adoptovala paní Michaela Randošová, děkujeme. 

 

Jindřiška pro svou diagnózu již nemůže do adopce a proto jsme jí zařadili do virtuální adopce a tímto hledá své virtuální rodiče. Jindřišky stav je zatím neměnný. 

 

Aktuálně: Jindřišce byla potvrzena rakovina plic, holčička u nás dožije. Zatím se drží, jen občas hůře dýchá. Z tohoto důvodu nemohla ani podstoupit kastraci. 

 

V srpnu 2020 jsme přijali březí kočičku z Jindřichovic od pána, kterému se rozmnožily kočky od chatařů a chodily k němu na zahradu. Ostatní kočičky jsme nechali vykastrovat, koťátkům našli nové domovy a Jindřišku nechali u nás odrodit. 

Jinřiška měla od začátku problémy s dýcháním, byla začervená. Stále průběžně dostává antibiotika, dostala Zylexis na posílení imunity. Pomalu, ale jistě se dává dohromady :) Je to již starší kočička babička, jde to pomalu. 

Kačenka

Kačenka dne 08.09.2023 odešla za duhový most, selhaly jí ledviny. Moc nás to mrzí, Kačenka byla jednou z prvních kočiček v útulku a nikdy nenašla svou rodinu, prožila krásnýcn 11 let na útulku v naší péči <3

 

Kačenku virtuálně adoptovala paní Alena Loudová,moc děkujeme. 

 

Kačenka byla kdysi divoké zvířátko s koťaty, které nás k sobě nechtělo ani za nic pustit. Kočička se po dlouhých měsících osmělila a začala nás zkoumat. Po dalším čase zjistila, že se nás bát nemusí, a dnes už ví, že nám může plně důvěřovat. Kačí pochází z kolonie zablešených, nechtěných koček zdržujících se okolo jednoho paneláku, kde lidé kočky doslova nesnášeli a hrozili jim otravou. Kačenka je kontaktní kočička, ale je u nás od samého začátku, ještě když jsme obývali starou maringotku, proto by jí přechod do jiného domova neudělal dobře, doma je u nás. Můžete Kačenku adoptovat virtuálně. 

Milunka Farská

Milunka odešla dne 15.06.2023 za duhový most, její staré tělíčko už bylo bolavé, přestávala jíst. Moc nás to mrzí <3

 

Milunka se spolu s dalšími kočičkami stala nechtěným dědictvím. Žila v bytě u starší paní, kde kočky byly plaché. Milunka je bojácná, leká se pohybů a bojí se předmětů, co člověk drží v ruce. Při příjmu byla vypelíchaná, zadredovaná. Kočičce je zhruba 7 let, nikdy předtím nebyla veterinárně ošetřená. U nás je již kastrovaná a očkovaná. Není vhodná k adopci díky její plachosti, proto zůstává u nás v útulku a lze jí podpořit virtuálně. Je to sestřička Mourinky Farské. 

Emička

Emička nás dne 13.03.2023 opustila, měla problémy se štítnou žlázou a poté i s ledvinami. Moc nás to mrzí :(

 

Emičku virtuálně podporuje paní a pan Heroutovi, moc děkujeme. 

 

Emička je drobounká a nenápadná kočička, která k nám přišla jako březí odrostlé kotě. Jenže po porodu nevěděla, co s koťátky má dělat a opustila je, musely nastoupit lidské chůvy a mrňata odchovat. Jednoho dne se pro Emičku našel domov, jenže ho nezvládla, nezvládla cizí prostředí a cizí lidi. V noci plakala na okně. Vrátila se nám a je spokojená, proto zůstává u nás a je zařazena do virtuální adopce. 

Beretka

Kočička nás dne 19.02.2023 opustila, Beretka se celou dobu pere s ledvinami a se svou psychikou. Bohužel již odmítala přijímat potravu, byla několik dní na hospitalizaci, ale její tělíčko to již nezvládlo. Moc nás to mrzí. 

 

Dne 6.12.2019 jsme přijímali odrostlou holčičku, která se ocitla ve sklepě domu, ale nebyla vítaná. Více jak měsíc sedávala před vchodem a prosila o teplo a jídlo. Tak je holčička u nás. Je vděčná a hodná, ráda by našla svou rodinu. 

Policajt

Kocourek Policajt nás bohužel dne 19.02.2023 opustil, kocourkovi se udělal obrovský abces pod tlamkou a vyšetření krve ukázalo ledvinový kolaps. Moc nás to mrzí.

 

Policajtovo virtuální maminkou se stala Michaela Rojtová, děkujeme. 

 

Policajt se toulal v ulicích města několik let, jeho sídlo byl hlavně městský park a keře u Městské policie (proto jméno Policajt :)) či roh budovy, kde se často vyhříval. Bohužel jednou měl ošklivý úraz, zřejmě se střetl s autem a nemohl dobře chodit, kulhal a zadní packu vláčel za sebou. Odchytili jsme ho, uzdravili a protože léčba trvala delší dobu, do ulic města už jsme ho vrátit nemohli. Kocourek je plachý a proto je zařazený do virtuální adopce, kde si ho můžete adoptovat.

Majda

Dne 22.12.2022 odešla za Duhový most. Majdičce bylo více jak 11 let, trpěla zhoubnými nádory a bohužel metastáze jí prorůstaly do plic, kočička se v posledních dnech nemohla pořádně nadechnout, přestala jíst a odmítala jíst hodně. Moc nás to mrzí <3

 

Majda podstoupila odstranění mléčné žlázy z důvodu nádoru. Bohužel histologie  ukázala, že se jednalo o zhoubný a velmi agresivní nádor. Majda proto nehledá domov a dožije v klidu v útulkovém prostředí, kde je spokojená a kde to již zná. Podle lékaře tu s námi může být + - 8 měsíců, záleží jak vše ustojí, jelikož už je to starší kočičí dáma.

 

Majda byla přijata v březnu 2022 ze Sokolova, z ulice Obce Ležáky. Bohužel nikdo se ke kočičce nehlásí. 

Majda je kastrovaná, ještě jí čeká očkovaní a hledá nový domov. Nemůže ke kočkám, musí být jedináček a také není vhodná k malým dětem. Hledá nejlépe starší lidi, kteří jí budou nadržovat a budou se jí věnovat. 

Hornická dvojka

V říjnu 2022 nás bohužel opustil i kočičky dlouholetý parťák. Již jsou oba spolu. Moc nás to mrzí. 

 

Kočička nás bohužel v dubnu 2022 opustila, byla již stará a život venku se na ní podepsal, moc nás to mrzí.

 

Hornickou dvojku virtuálně adoptovala paní Tereza Šimáčková, děkujeme. 

 

Na začátku roku 2021 jsme museli přijmout starší, cca 10 letou kočičku a stejně starého kocourka, jejího parťáka z ulic Sokolova. Oba kočičáci žili v opuštěné budově, která se nyní bourá a pro ně by to již nebylo bezpečné. Kočičku útulek před xx lety kastroval a protože byla divoká, vracela se zpět a nyní je opět v útulku. Jakmile si na nás zvykne, bude mít přístup do venkovní voliéry útulku a oba zůstanou u nás. Budou poté nabídnuti k virtuální adopci. 

Mates

 

Dne 03.06.2022 odešel na selhání ledvin ve věku zhruba 9 let, celý svůj život strávil na útulku, byly jsme s kočičkama jeho domovem a rodinou, byl to štíhlý vysoký elegán, Moc nás to mrzí <3

 

Matesovo virtuální maminkou se stala paní Jana Labudíková, moc děkujeme. 

 

Matýsek je jediný u nás zbylý potomek od kočičky Ríši. Mates je totiž opravdový originál, je to štíhlý, vysoký mládenec s jiskrou v oku, ale už od kotěte je netykavka a plašánek. Miluje své procházky se zdviženou hlavou a písní na rtech, kdy si i ostatní kočičky ťukají na čelo! Mates totiž rád hlasitě a často prozpěvuje své árie :) Lidi rád fackuje a vůbec je to neskutečný cvoček. Podpořit ho můžete pomocí virtuální adopce. 

Kocourek z parku

Koccourek bohužel dne 18.11.2021 svůj boj prohrál, moc nás to mrzí :(

 

Dne 31.10.2021 lidé přinesli kocourka, kterého našli v parku v Sokolově. Kocourek je totálně nastydlý, přes zánět v očích nevidí - tedy pokud tam oči vůbec ještě jsou, vyhublý na kost. 

Áda

Ádík nás bohužel dne 15.11.2021 opustil a odešel za Duhový most. Ádík usnul a už se nevzbudil, moc nás to mrzí :(

 

Ádu virtuálně podporují pan Roman Dunda a Petra Lerchová, moc děkujeme.

 

Adík pochází z Březové u Sokolova. Žil tam v křový skoro rok, než si ho všimla jedna pracovnice pošty a začala ho sledovat. Zjistila, že Ádíček vychází ze svého úkrytu, až když se sešeří, tím úkrytem byly rozrostlé túje uprostřed náměstí.

Když Áda vylezl, aby se najedl, čekal tam na něj jeden starý pán s holí a když Áda skočil do popelnice za potravou, chlap mu tou holí na tu popelnici zabušil a samozřejmě, že Ádíka hodně polekal.

A tak jsem pro něj jela, odchytila jsem ho do sklopce na kapsičku, bylo 8 hod rano podzim roku 2013.

Ádíček doháněl pak v teple a s plnými miskami spanek a da se říci, ze mimo času na jidlo a použití toalety spal skoro dva měsice.

Dne 28.01.2020 nám doktor potvrdil naše podezření na úplnou slepotu Ádíčka. Zřejmě to vypadá na neurologiký problém. 

Ádíka proto zařazujeme do virtuální adopce. V prostorách útulku se orientuje velmi dobře a kdo neví o jeho slepých očkách, nepozná to. Stejne ho nikdy nikdo nechtěl adoptovat do rodiny a tak věříme, že získa druhou rodinu alespoň na dálku, tou prvni uz jsme my celých dlouhých 7 let.

Mikeš

Mikeš bohužel odešel za Duhový most, selhaly mu ledviny :( moc nás to mrzí Mikešku. 

 

Mikeš je z kastrační akce v Sokolově u nádraží, ale vzhledem k jeho povaze se do místa již nevrátí a zkusíme mu najít domov. Je to krásný kouřový kocourek, který klame svým přísným pohledem, ve skutečnosti je to mazel a zlatíčko, které je vděčné za plnou misku a spoustu pohlazení. V novém domově bude potřebovat čas, proto hledáme někoho, kdo mu čas dá a ukáže mu, že i on může žít spokojený život. Mikeš je kastrovaný, odparazitovaný. 

Žil s jinými kočkami, neměl by s nimi mít problém. 

Kočička z Medardu

Kočička jsme nechali odejít za Duhový most, bohužel měla neměřitelné hodnoty ledvin a již ztrácela tělesnou teplotu. Moc nás to mrzí, že pomoc nepřišla dříve :(

 

Dne 10.10.2021 jsme přijali pozdě večer kočičku, která ležela schoulená pod stromem na Medardu u Sokolova. Celá byla jede velký dred. Je to již stará kočička. 

Mourovatá Micinka od Alfy

Dne 23.10.2021 nás navždy opustila Micinka od Alfy, bohužel krev ukázala nález na ledvinách a jaterní selhání. Do toho nezvládla zklamání od lidí, kteří jí vyhodili na ulici, odmítala jíst, pít a dokrmovala se uměle. Kočička to ale vzdala, je nám to moc líto :(

 

Dne 08.08.2021 jsme přijali sraženou mourovatou kočičku od kina Alfy v Sokolově, zatím je v léčení. 

Zlaťáček

Zlaťáček bohužel dne 18.10.2021 zemřel :(, kocourek měl problém s močením, následně se zjistila mokrá forma FIP, moc nás to mrzí. 

 

Dne 10.09.2021 jsme přijali kocourka ze Sokolova, který uvízl na stromě a nemohl dolů 3 dny, sundavali ho hasiči. 

Matylda

Matyldu jsme 15.07.2021 museli doprovodit za duhový most, její ledviny už nepracovaly a Matylda chřadla před očima. Byla útulkovou kočičkou krásných 8 let. Moc nás to mrzí :(

 

Matylda je dcerou Kačenky. Nikdo jí nikdy nechtěl a tak zůstala u nás. Je na nás zvyklá a bere nás jako svou rodinu a útulek jako svůj domov. Je to plachá kočička, dokud se jí nedotkneme :). Matylda také zůstává u nás a vy jí můžete podpořit virtuální adopcí. 

Zrzek z Citic

Dne 13.07.2021 jsme k večeru jeli na zavolání pro nemocného kocourka. Našel se u domu na zahradě v Citicích. Kocourek byl nekastrovaý, v hodně špatném stavu posetý mušími larvami, shnilé zuby, dehydrovaný a vyhublý na kost. I přes to, že zůstal dva dny na hospitalizaci zemřel...je nám to moc líto :(

O pár dní později se dohledala majitelka, což je starší paní a kocourkovi bylo 17 let. Mrzí nás, že nemohl odejít za duhový most u své paničky :(

Leon

Treba Leon…z Tesovic u Sokolova…18.06.2021

Vecerni sos, na zahrade se nam objevila kocka, spatne dycha, sotva leze…

Sehnat veterinare po 18 hodine na karlovarsku je docela nerealne…nastesti se povedlo a pani doktorka na nas cekala…

Leon, nadherne zvire, velike tlapy, kdysi nadherny dlouhosrsty kocour…

Dnes? Troska, lezici telo cekajici na smrt…ulamane zuby, usi plne nakladeneho humusu, oci sklenene, prosici o pomoc…spodek tela posety malymi cervy lihnoucimi se nam pred ocima…kocourek cely zapachal moci, chraptel, spatne dychal…Pri prijezdu do ordinace uz se obracel v krecich, narikal. Ac prvni pomoc prisla co nejrychleji to slo, stejne bylo pozde. Ukoncilo se jeho trapeni…odjezd s prazdnou prepravkou a ocima plnyma slz…srdce rozbite na milion kousku, opet…

Tenhle stav nebyl par denni, muselo ho videt tolik lidi!! Leon se z poslednich sil doplazil k rodine, ktera miluje zvirata. Jedno plus na tom vidim, neumiral dlouho v bolestech…nebyl posledni minuty sam…

Je nám to líto...

Vojtíšek

Dne 08.06.2021 bylo voláno o pomoc z obce Lomnice u Sokolova, vychrtlá kočka s hnijícíma packama. Pro kocourka jsme okamžitě vyrazili a odvezli na veterinu, kde byl hospitalizován. Mladý nekastrovaný kocourek bohužel zemřel za pár hodin.

Hnijící přední a zadní packa, kde byli bahnem a mušími larvami obaleny pouze kosti prstů, nekrotická tkáň šla i přes celé bříško, navíc byl totalně dehydrovaný a vychrtlý. Tento stav byl dlouhodobý, muselo ho vidět mnoho lidí...mrzí nás to. 

Adámek

09.05.2021 kocourek bohužel zemřel, je nám to moc líto :( 

 

Dne 06.05.2021 jsme přijali kocourka z Nového kostela. Kocourek byl přes noc na hospitalizaci na veterině, bohužel je neuroologický, nedokáže se udržet na nohou, pacinky, ocásek i pátěř se mu nepřirozené napíná jako by byl v křeči, ale přitom se mazlí a pošklapkává si. Polštářky na předních packách má oteklé a vypadá to, že i popálené. Dále má nateklou celou čelist a chybí mu hned několik zubů. 

Vypadá to, že dostal velkou ránu do hlavy. Bude potřebovat hodně držet palce, i dle pana doktorka, je léčba opravdu nadlouho, pokud to zvládne. 

Lubošek

Lubošek bojoval s nádorem na játrech, bohužel nás dne 05.05.2021 opustil a odešel k Velké kočce, moc nás to mrzí Lubošku :(

 

Lubošek získal svou virtuální maminku, stala se jí paní Labudíková Jana. Děkujeme <3

 

Lubošek je hodný třínohý kocourek narozený zhruba v roce 2011. Je zařazen do virtuální adopce, protože je u nás již dlouho a jeho hlavní problém je kakání mimo zachůdek. Jinak je to nekonfliktní a hodný kocourek. Proto hledá svou virtuální rodinu. 

 

Kocourek Lubošek měl již dlouho problémy se zadní packou. Stále se mu otvírala rána a vytékal hnis. Atb zabrala vždy na chvíli, ale nejde kocourkovi pořád podávat léky. Po konzultaci s odborníkem jsme se rozhodli pro amputaci, kterou Lubošek podstoupil 8.10.2019. Vše zvládl na jedničku. 

 

Ledvinka

31.03.2021 nás Ledvinka opustila, její ledviny to již nezvládly, alespoň o pár měsíců měla šanci žít déle. Moc nás to mrzí :(

 

Dne 12.11.2020 jsme přijali tuto kočičku z areálu zdraví v Sokolově, hladová, promrzlá, sedřené zadní packy. Kočička byla na vyšetření a bohužel má selhání ledvin. Zatím baští a drží se, je mazlík. Má ledvinovou dietu a vitamíny na podporu imunity. 

Michal

Dne 23.02.2021 nás bohužel kocoure Michal opustil, celkový špatný zdravotní stav a rozsáhlé zranění zadní packy jeho tělíčko nezvládlo, bohužel pomoc přišla pozdě :(

 

Dne 15.02.2021 jsme přijali kocourka z ulice Sokolova, ze sídliště Michal (proto dostal jméno Michal), který nemůže na zadní packu. Po veterinární prohlídce se zjistila velká rána, která vypadá na kousnutí. Rentgen v pořádku. 

Kocourka to opravdu bolí, až musel být při ošetření lehce přispaný. Dostal rovnou antibiotika, která se budou teď nějaký čas pravidelně opakovat, protože v pacce má i zánět. 

 

Indiánek III.

V lednu 2021 nás bohužel náhle Indián opustil, pitva prokázala vrozenou srdeční vadu, je nám to moc líto.

 

 

Kocourek je plachý, proto zůstane u nás. Je zařazen do virtální adopce, kde může najít svou virtuální rodinu. 

 

V březnu 2020 probíhala kastrační akce nedaleko Sokolova na soukromém pozemku, kde majitelka musela opustit své bydlení a již se domu nevrátí a zůstaly po ní nekastrované kočky a kocouři. Indiánek III. je krásný kocourek, dnes již kastrovaný.

Sice na nás ještě syčí, ale už začíná zkoumat a být zvědavý. Uvidíme časem, jak se bude chovat, případně bude v budoucnu nabízen k adopci. 

Bella

Bellinka nás opustila dne 21.1.2021 na selhání ledvin, byla to již stará kočička, které jsme alespoň prodloužili život <3

 

Bellinku virtuálně adoptovala paní Michaela Kubátová Špryňarová. Děkujeme za pomoc. :) 

 

Bela měla totálně plné uši svrabu, byla celá ušmudlaná, nastydlá. Nyní je Bela již krásná kočička, ráda baští, ale stále zůstává u nás. Zatím není nabízena k adopci. Belince můžete pomoci prostřednictvím virtuální adopce.

Dne 3.11.2019 jsme přijali krásnou bílou kočičku, které jsme dale jméno Bela. Bela byla opuštěná a odložená kočička, velice prostydlá a špatně dýchá. Je to jižb hodně stará kočička. 

Lilinka

Lilinka bohužel v novém domově zemřela na FIP, moc nás to mrzí :(

 

Lilinka odjela do nového domova ke své sestřičce, hodně štěstí :)

 

Nový domov hledá holčička od Karolínky. Malá se narodila 14.07.2020 zachráněné kočičce Karolínce, je to drobná kočička, protože je ze 6 sourozenců. Domov hledá nejlépe k dalšímu zvířátku, hodná, mazlivá, á ráda další kočičky. Očkovaná, odparazitovaná. Nachází se v dočasné péči v Sokolově.

Cecilka tříbarevná

Cecilku dostihlo stáří a špatně fungující ledviny a dne 31.12.2020 nás opustila, moc nás to mrzí :(

 

Cecilka je už starší dáma, uvítala by rodinu, kde by měla klid, ráda odpočívá a společnost koček jí nevadí. Je to hodná kočička. 

 

Dne 15.09.2019 byla přijata tato starší kočička, byla delší dobu pozorovaná opuštěná bloudící městem. Kočička byla neskutečně hubená a hladová. Zvrací škrkavky a je plná parazitů. Postupně šetrně odčervujeme. 

 

Mourinka Farská - Šlapetka

Dne 07.12.2020 jsme Šlapetku doprovodili za duhový most, její tělíčko již nezvládalo selhání ledvin, je nám to líto. 

 

Mourinka se spolu s dalšími kočičkami stala nechtěným dědictvím. Žila v bytě u starší paní, kde kočky byly plaché. Mourinka je bojácná, leká se pohybů a bojí se předmětů, co člověk drží v ruce. Při příjmu byla vypelíchaná, zadredovaná. Kočičce je zhruba 7 let, nikdy předtím nebyla veterinárně ošetřená. U nás je již kastrovaná a očkovaná. Není vhodná k adopci díky její plachosti, proto zůstává u nás v útulku a lze jí podpořit virtuálně. 

Malý šmatlíček

Dne 31.08.2020 jsme akutně přijali malé černé koťátko s ochrnutými nožičkami.

Byl to chlapeček, přesto že jeho věk byl tak 6 až 7 týdnů, jeho váha věku neodpovídala, vážil pouhých 350 gramů, byl hodně hubeňoučký a bohužel také hedikepovaný. Malinký za sebou tahal obě zadní pacinky.

Podle renthenu, páteř ani mícha přerušená nebyla, neukázala se ani vývojová vada.

Malilinko citlivosti v nožičkách byla. Maličký nechtěl baštit, musel se nutit. Našly ho děti plazit se po silnici.

 

Maličký bohužel druhý den v noci zemřel, záchrana přišla pozdě. Moc nás to mrzí maličký :(

Oskar

Dne 7.8.2020 nás navždy opustil kocourek Oskar, který je s námi od začátku. Oskarovi bylo zhruba 14 let, zemřel ve spánku. Moc nás to mrzí :( měj se tam nahoře krásně Oskare. 

 

Oskar je pohodář a miluje svůj klid a spánek. Přišel k útulku sám. Poznali jsme to až v zimě, kdy jsme našli ve sněhu jeho stopy. Oskara se nám podařilo chytit, ale je to plachý kocourek, proto zůstává u nás ve virtuální adopci. 

Kocourek mourek

Kocourek dne 7.8.2020 odešel za duhový most. Podlehl svým zraněním ze sražky autem :( je nám to moc líto. 

 

Dne 22.07.2020 jsme přijali sraženého mourovatého kocoura. Kocourek má zaražené oko, ještě nevíme, zda se očíčko podaří zachránit. Dále má sešitou půlku obličeje a dáseň. Je celý bolavý, navíc je plachý a manipulace s ním je velice obtížná. Rekonvalescence bude hodně dlouhá, pokud svůj boj vyhraje. 

Mouruška

Dne 30.07.2020 odešla za Duhový Most odešla naše paní Mouruška. S Mouruškou odešla i část našich srdcí a kus kočičí historie.

Mourinka byla maminkou Kačenky a babičkou Matyldy, Puntíka a Rozinky, dále byla druhým obyvatelem naší kočičárničky v začátcích před osmi lety, byla plachou ale moc hodnou kočičkou, nikdy nebyla nemocná, ale poslední měsíce se prala se zákeřnou rakovinou.

Dnes nám tahle kočiči dáma odešla na věky, její vnučka Matýnka ji bude hledat, byly k sobě hodně vázané.

Mouruška odešla ve věku zhruba skoro dvanácti let.

Nikdy nezapomeneme, nedá se zapomenout 

Kocourek z Lomnice

Dne 21.07.2020 jsme měli telefon, že se našel v Lomnici u Sokolova zraněný kocourek. Okamžitě se jelo na veterinu, kocourek měl stará zranění, staré strupy, přeraženou páteř, byl dehydratovaný, vyhladovělý a celkové moc slabý. K tomu všemu měl celé tělo poseté mušími larvami. Kocourek bohužel odešel za duhový most, kde ho už nic nebolí. Mrzí nás to. 

Nudlička

Dne 16.04.2020 odešel za duhový most k Velké kočce Nudlička. Odešel na selhán ledvin a celého organismu, kde mu nepomohly ani infuze. Je nám to moc líto. 

Nudlička ještě s jeho sestřičkou k nám přišli v roce 2017, kde je lidé našli v příkopu.

Fanoušek

Fanouškův příběh u nás začal už od malého koťátka, které před zhruba necelými čtyřmi lety plakalo pod zaparkovanými auty ve městě a plakalo tam dva dny, kdy se ho lidé snažili vylákat z úkrytu, byla zima a pršelo. Koťátko bylo hrozně hubené a hladové, ale strach mu nedovolil z úkrytu vylézt a nechat si pomoci, věděla o něm i jedna mladá paní a ta boj o kocourkovo záchranu nevzdávala, nakonec ho vyhládlého nalákala na šunku.

A tak se malý vyhublý kocourek dostal až k nám, kde dostal jméno Fanoušek. Fanoušek patřil k něm nejhodnějším kočičkám u nás, byl moc hodný, nenápadný a tichounký.

A jak šel čas, prošel kastrací a očkováním, za další čas začal mít problémy s imunitou a tak se léčil, pak začal čas od času z vyjeknutím utíkat od jídla a protože měl zapálené dásně, léčil se na záněty a opakovaně, Fanda nám začal hubnout a tak se mu vymezil prostor, který byl jen jeho, kde měl svou stravu a mohl být pozorován. Fanouškovi se v prostoru líbilo, jedl, pil, byl vzorný a užíval opět léky na zánět a bolest, v tu dobu už byl objednán na zákrok a dělalo se další vyšetření, ledviny, játra, Felv a Fiv, vše v pořádku až na dva kývající se zoubky, kterým jsme přičítali jeho zdravotní problém.

Bohužel další vyšetření odhalilo zhoubné rakovinové nádory na kořenu jazyka až hlouběji do těla. Fanoušek nás opustil dne 06.03.2020, nyní ho už nic nebolí. Je nám to moc líto. 

 

Jonášek

Jonášek dne 28.02.2020 odešel za duhový most k Velké kočce, vrátily se mu záchvaty, kdy už ani silné léky nezabíraly, Sokolíček Jonášek se začal sebepoškozovat, kousal se do pacek, do ocásku. Měj se tam nahoře krásně a užívej si kočičího života bez bolesti a záchvatů..

 

25.12.2019

Jony vyrostl a přibral, už má skoro kilíčko, stále bere několik léků a ťuk, ťuk, ťuk...už jsme 14 dní bez záchvatu, ty když má, je to šílené, snad se to srovná, začíná si hrát, začíná být víc a víc kontaktní a mazlivý, ale umí se i naštvat , jen ten záchod mu nic neříká. Musí se denno denně koupat, ale dělá mu to dobře, klidně si v lázni schrupne. Jonášek zůstává v domácí péči. 

 

Dne 5.11.2019 jsme přijali 3 týdenního prcka. Byl na trávě mezi obchody a nad ním hejno strak, které do něj klovaly a snažily se ho zřejmě zabít. Maličký je na tom špatně, sice baští ze stříkačky, ale má časté záchvaty, které jeho maličké tělíčko nemusí vydržet. Maličký se nedokáže postavit na nohy, natož chodit. 

Malý dostává sirup na posílení imunity, vitamíny v pastě a prášky na utlumení, aby neměl tolik záchvatů. Kocourek je celý zmatený a stále celý bojácný. 

Macík

 

Dne 20.02.2020 Macík odešel za duhový most k Velké kočce. Kocourek byl na kapačce, selhávaly mu ledviny, dostával léky. Kocourek svůj boj prohrál. Měj se nahoře hezky a opatruj jiné kočičky. 

 

Dne 04.02.2020 jsme přijali starého kocoura (10-12 let), jehož panička se již nevratí z nemocnice a nemá nikoho, kdo by se o něj postaral. Kocourek je hubený a nervózní. Alespoň je kastrovaný. Kocourek má špatné ledviny. 

Zrzeček

Zrzeček žil ve Svatavě, místní lidé se o něho hezky starali, kocourek nestrádal, byl krásný a veliký. Dne 26.01.2020 ho večer srazilo auto, řidič ani nezastavil a jel dál. Jeho krmička to viděla, ihned volala. I po okamžitém zásahu a snaze mu pomoci, zemřel cestou na veterinu. Prosím odpusť lidem a odpočívej u velké kočky. 

Dědula

 

Dne 19.12.2019 náš navždy opustil a odešel za duhový most kocourek Dědula, jeho ledviny to už nezvládly :( máme tě v srdcích a starej se o všechny kočičky tam nahoře, stejně jako ses o ně staral tady dole..

 

Dne 31.10.2019 byl kocourek na odběru krve, má velmi špatné hodnoty ledvin. Nasadily se léky a speciální dieta na ledviny. 

Starý kocourek dědula, je kocourek starý přes 10 let. Kocourek byl zamčený v bytě a nikdo o něm nevěděl. Díky jeho "zlozvyku," že škrábě na dveře, jako by volal pomoc se mu pomoci dostalo. Pil vodu ze záchodu a neměl co jíst několik mnoho dní. Poté se kocourek dostal k nám, přijel ve špatném stavu, vyhublý, vypelichaný.

Nyní už přibírá a je to obrovský vděčný mazel. Hledá novou rodinu, kde by mohl žít a dožít, protože už není nejmladší. Společnosti a mazlení přímo vyžaduje a tolik by si přál mít svého člověka. Vhodný by pro něj byl človíček v důchodu. S jinými kočičkami nemá vůbec žádný problém. 

Bezejmenný černý kocourek

Pozdě večer dne 3.11.2019 jsme přijímali černého dospělého kocourka, který ležel nehybně na silnici, se špatnou srstí a bez pohybu. Bohužel kocourek se nedožil ani rána druhého dne. Byl na tom opravdu špatně. Je nám to líto.

Fotografii bohužel nemáme. 

Kryšpínek

Kryšpínka nám dovezli s dírou na čele, která se pořád nechtěla zahojit. Když se to trochu zlepšilo, znovu se to otevřelo. Bylo to několikrát čištěno. Nikdy se to pořadně nezahojilo. Žádné vyštření neukázalo, že by v čele něco bylo. Nepodařilo se zjistit, z čeho to vlastně bylo. Domněky byly takové, že ho někdo napíchl na něco ostrého. Kocourek zemřel na celkové selhání organismu. Vzpomínáme. 

Toníček

Toníček přišel ve špatném stavu z ulice, s matnou srstí, nečistil se, skoro nebaštil. Selhávaly mu ledviny. Pár měsíců díky speciálnímu krmení a díky lékům byl ještě šťastný. Baštil do posledního dne. Vzpomínáme.

František Bělásek

Bělásek, starý bezzubý kocourek k nám přišel hodně nastydlý, se zánětem močového měchýře, s teplotou. Byl to divoký kocourek a po celou dobu, co u nás byl, nás nechtěl, ale venku by již nepřežil. Život jsme mu prodloužili a zemřel v teple, milovaný. 

Lucinka

Lucinku jsme přijímali v zuboženém stavu, kdy si sama došla až k nám do zaměstnanání pro pomoc. Kočička se ze všeho dostala, ale byla to starší dáma a dlouhodobé venkovní žití se jí podepsalo na ledvinách, které postupně odcházely. Správnou stravou jsme jí prodloužili život ještě o rok, našla dokonce i krásný domov, ve kterém se chovala, jako by tam žila celý život. Zemřela po několika měsících v domově milovaná. Vzpomínáme.