O nás

Láskou ke kočkám jako samostatný zapsaný spolek funguje od 1. října 2016 a nachází se v Sokolově. O opuštěné kočičky jsme se starali již dříve, ovšem pod záštitou jiné organizace. Z důvodu stále rostoucího počtu kočiček, které potřebují pomoc a s tím související nárůst administrativy, jsme se proto rozhodli osamostatnit. Tímto krokem se nám uvolnily ruce při jednáních, jednak s obcemi a městy a také s možnými dalšími podporovateli kočiček u nás v péči.

Zázemí jsme měli ve staré maringotce, díky které se zachránily stovky koček. V polovině roku 2019 jsme dostali nové prostory od města Sokolov, kterému jsme za tento krok nesmírně vděční. Nové prostory jsou daleko větší, prostornější a mají i venkovní voliéru. Díky tomuto místu jsou kočičky šťastnější a my s nimi.

V první řadě je důležité zdůraznit, že nejsme městský útulek, ale dobrovolný spolek, který pomáhá kočičkám v nouzi, ve vlastním čase a díky podpoře lidí se srdcem na správném místě. Všechno děláme dobrovolně, bez nároku na odměnu, ve svém volném čase mimo naše zaměstnání a s láskou ke kočkám. Proto jsme zcela odkázaní na darech od občanů a jiných osob a do budoucna snad i firem.

Kočiček bez domova je stále víc a víc a my se snažíme kolikrát i o nemožné, zachraňujeme jejich životy, jejich zklamané duše, kastrujeme bezprizorní kočky, provádíme osvětu ohledně kastrací – to vše stojí hromadu času a úsilí.

Pro všechny naše svěřence vybíráme dokonalé domovy, aby již nemuseli pocítit hlad či bolest. Kočičky od nás odcházejí do láskyplných domovů.

Tímto mi dovolte, abych Vás přivítala na nových webových stránkách spolku Láskou ke kočkám.

Za Láskou ke kočkám, z. s.
předseda Anna Křehlíková