Podmínky adopce

Každá zachráněná kočička má svůj příběh, některá lepší, některá horší. Ale každá kočička si zaslouží bezpečný a láskyplný domov. Proto našim svěřencům vybíráme ty nejlepší domovy. Pokud se rozhodnete adoptovat kočičku z našeho spolku, budeme nesmírně rádi a kočička vám to oplatí pravou kočičí láskou. V takovém případě si prosím přečtěte následující podmínky, abyste věděli, co vše vás u nás čeká.

Kdo si bude chtít adoptovat kočičku, musí nejdříve zavolat na 606 457 744, není stanovena pravidelná otvírací doba a je potřeba se na návštěvě domluvit předem.

Rozhovor

Jednou z nejdůležitějších věcí, o kterou se snažíme, je najít našim kočičkám domovy, které budou vyhovovat jejich povaze a temperamentu. Je pro nás důležité, aby kočička byla vhodná pro nového majitele a zároveň, aby byl vhodný majitel i pro kočičku. Některá kočička potřebuje klidný domov, například u starších lidí jako jedináček, jiná zase uvítá společnost dalšího zvířátka. Některá by se venku bála, jiná by byla pouze doma nešťastná.

Proto určitě pochopíte, že si s vámi budeme chtít popovídat, abychom věděli, jaké podmínky můžete kočičce nabídnout a abychom vám mohli doporučit tu nejlepší kočičku právě pro vás.

U koťátek je to samozřejmě složitější, protože ta pravá povaha se ukáže až časem, ale stále platí, že dvěma koťátkům bude vždy lépe než jednomu :)

Podpis smlouvy a doklad totožnosti

Pokud budou obě strany spokojené a domluvíme se na adopci kočičky, předložíme vám k podpisu tzv. adopční smlouvu. Věříme, že s touto smlouvu nebude mít problém nikdo, kdo bere adopci kočičky zodpovědně a chce pro ní jen to nejlepší.

Ve smlouvě najdete samozřejmě odkaz na spolek se všemi údaji, popis kočičky a její ošetření. Podpisem se zavážete, že se o kočičku budete řádně starat, v případě problému navštívíte veterinárního lékaře a hlavně, že dáte pozor na okna či balkon proti volnému pádu.

Další podmínkou adopční smlouvy je stálý kontakt se spolkem, tzn., že čas od času pošlete fotografii kočičky a informace o tom, jak se jí u vás daří, a to zejména v prvních měsících od adopce.

Další velice významnou podmínkou v adopční smlouvě je kastrace (pokud přebíráte nekastrované zvíře). Bezprizorních a namnožených koček je obrovské množství, proto netolerujeme, aby naši svěřenci plodili další koťátka, i kdyby o ně mělo být postaráno, například v kruhu rodinném. Spolek si samozřejmě vyhrazuje právo na odebrání zvířete, pokud budou závažným způsobem porušeny podmínky adopční smlouvy.

Při podpisu adopční smlouvy po vás budeme chtít předložit občanský průkaz, údaje slouží samozřejmě jen pro spolek a slouží k naší vzájemné komunikaci. Spolek se zavazuje, že údaje neposkytne třetí osobě. V případě dotazů ohledně adopční smlouvy se neváhejte na náš spolek obrátit a vše vám bude vysvětleno.

Dobrovolný adopční příspěvek

Při adopci kočičky budeme rádi za dobrovolný adopční příspěvek, který bude sloužit na péči o další přijaté kočičky. Fixní poplatek za adopci není stanoven.

Odvoz kočičky domů

Kočičku si domů budete moci odvést jen v bezpečné vlastní přepravce vhodné velikosti. Kočičku nepředáme do žádné kartonové krabice, na vodítku ani do náruče.