Hledají domov

Zde jsou všechny kočičky, které čekají na náruč plnou lásky, dobrot a hlazení. Naleznete zde jejich fotky společně s jejich příběhy.

Aktualizováno

Kocourek z dolu Jeroným

Kocourek je kastrovaný, odparazitovaný, odčervený, mazlivý. Již hledá nový domov.

 

Dne 16.08.2020 jsme přijali zraněnou mourinku z dolu Jeroným u Rovné u Sokolova. Nejbližší vesnice je 5 km od místa, lidé kočičku neznají. Netušíme, kde se tam vzala. Kočička má zraněnou nožičku. 

Aktualizováno

Mourinka z Habartova

Kočička je již zdravá, krásná, mazlivá, odparazitovaná a vyhlíží svojí novou rodinu. 

 

Dne 15.08.2020 jsme přijali malou hubenou a nastydlou mourinku, která běhala pár dní po vesnici. Sourozence bohužel zakousl pes. Hodně baští a odpočívál 

Karolínka s koťátky

Karolínka a tři prckové mají přislíbené domovy. K adopci budou tedy ještě 3 krásná černobílá koťátka v první polovině října 2020. K adopci je jedna holčička a dva kocourci. 

 

Dne 14.07.2020 jsme do dočasné péče pod záštitou našeho spolku stáhli kočičku Karolínku, která právě 14.7. porodila 6 krásných koťátek. Karolínka pochází z Ostrova a žila na místě, kde to pro ní nebylo vhodné. 

Koťátka z Tachovska

Šedobílý klučík a černobílá holčička pomalu vyhlížejí nový domov, nejlépe společný :)

 

Dne 10.08.2020 jsme přijali dva malé klučíky. Koťátkům zabili mámu, děťátka byla tři, bohužel třetí kotě už se nenašlo, zřejmě skončilo jako potrava nějakého predátora.

Jeden z prcků je ošklivě zraněný, ránu měl silně zapáchající a kolem ní i v celém kožíšku nakladená muší vajíčka z nichž se už líhnou larvy i bráška měl v kožíšku několik červíků a zároveň oba bráškové měli blešky.

Zraněný chlapeček je potichu a je podchlazený, větší bráška řve jak na lesy o život.

Oba silně zapáchají neboť silnější kluk se snažil bráškovi možná z hladu okusovat ránu, prostě bylo to nehezké a bolavé přijetí.

 

Lomničáci zrzínci

Domov hledá už jen zrzavý kocourek. 

 

Dne 10.09.2020 odjel do nového domova jeden z brášků - tygřík. 
Dne 13.09.2020 odjel do nového domova druhý z brášků - bílozrzeček. 

 

 

Dne 29.07.2020 jsme přijali 3 zrzavé klučíky z Lomnice u Sokolova, jejichž maminku jim přejelo auto. Drobci jsou narozeni zhruba na konci června 2020, ještě sami nejedí. Na dokrm jsou u piplací tety Martiny. 

kocourek Borůvka

Dne 03.09.2020 jsme přijali maličké koťátko z Toužimi. Malého bohužel dostala 80 letá paní, která nezvládala péči o takové malé koťátko. 

Koťátko mělo být ještě s mámou, má modré oči, obr nafouklé bříško, bylo celé olepené kdo ví od čeho a  špinavé v kožíšku hlína i písek, smrdělo po hnoji a kapsičkách.

Borůvka už je na tom dobře a prospívá, poohlíží se pomalu po své nové rodině. 

Nový

Mourovatá holčička

Kočička se nachází v dočasné péči. 

Hledáme domov malé mourovaté kočičce s bílou špičkou ocásku.

Kočička je milá, čistotná, stará zhruba tak do třetího měsíce, odčervená, odblešená.

Sokolov.

Nový

Zrzeček

Domov hledá poslední ze tří Lomnických brášků, tenkrát při nálezu ještě miminka která by bez lidské pomoci nepřežila, koťátkům máma zemřela pod koly auta.

Kluci byli samá obr blecha, báli se a neuměli sami jíst, to vše se pořešilo a do piplací péče je převzala Martina, až kluci začali sami jist do své péče je převzala Mirka a nyní jsou tak akorát aby je převzali do péče jejich poslední a stálí pečovatelé.

Zrzík je odparazitovaný, odčervený, vymazlený. Nachází se v dočasné péči v Sokolově, návštěva vítaná. 

 

 

 

 

Nový

Oušková

Dva a půl měsíce staré koťátko s malou částí ukousnutého ouška a proto se mu říká Oušková. Takhle slečna si za svůj krátký život už zažila spousty trápení.

Byla pokousána, velmi nastydlá, zableškovaná a nakonec jí a jejiho sourozence někdo dal do krabice a vyhodil jako odpad do popelnice.

Oušková měla štěstí přežila, její sourozenec už se našel mrtvý.

Dnes je koťátko po léčbě, je zahojená, odparazitována a lidí už se nebojí.

Je zvyklá na společnost malého pejska a kočiček. Nachází se v dočasné péči v Sokolově. 

 

Aktualizováno

Lomničáci - u Lucky

Kluci jsou vymazlení gaučáci, odparazirovaní, odčervení a připravení jít do nových domovů. Nachází se v dočasné péči v Sokolově. 

 

Dne 1.5.2020 jsme přijali 3 malé prcky do domácí péče, protože sami ještě nebaští a potřebují dokrmovat. Zatím se jim daří dobře, bojujeme společně. Jsou u dočaskové tety Lucky. 

Mukino a Terinka

Terinka je již také kastrovaná a oba hledají nový domov. Jsou to milé kočičky, mazlivé, zvyklé na chod domácnosti a na bytové podmínky. 

 

Dne 29.07.2020 jsme přijali černého kastrovaného kocourka (narozen v roce 2018) a černobílou kočičku (narozena 2019) z důvodu, že rodina je již nemohla mít a s tím je přinesli na útulek, žádná domluva, jen samá arogance a výmluvy. Oba jsou vystrašení, ale zvyknou si. Kočička půjde na kastraci a až budou mít za sebou potřebnou veterinární péči, budou hledat nové domovy. 

Libuška s koťátky

Koťátka již budou moct odejít do nových domovů. 

 

Dne 14.05.2020 nám Libuška porodila 5 nádherných koťátek. 

 

Dne 02.05.2020 jsme přijali drobnou dlouhosrstou kočičku, která si našla místo na jednom pozemku v kůlně a nehodlala odejít. Libuška je velice mazlivá kočička. 

 

 

Lenička s koťátky

Koťátka již budou moct do nových domovů. 

 

Lenička porodila 4 nádherná koťátka. 

Dne 10.05.2020 mamina porodila miminka, je zatím vystrašená a miminka si hlídá. Necháme ji v klidu a informace budeme postupně doplňovat. 

 

Dne 07.05.2020 přivezl pán vysoce březí plachou kočičku z veliké kolonie koček z vesnice nedaleko Sokolova (kastrace a ošetření začneme řešit, do teď jsme o té lokalitě nevěděli, naštěstí je to vesnice bezpečná, takže kočičky se tam budou po ošetření a kastracích vracet).

Koťátka z krabice

Domov hledá ještě kocourek a kočička. 

 

Dne 25.06.2020 v pozdních večerních hodinách přijali 4 koťátka z promočené krabice od popelnice ze Sokolova. Černý a mourovatý kocourek, mourinky holčičky. Narozeny zhruba na konci května. 

 

Do společného domova odjeli 7.7.2020 mourovatá holčička a černý klučík, hodně štěstí. :) 

 

Sabinka

Sabinka je krásná holčička, všechno má krásně zahojené a může se poohlížet po novém domově, nejlépe asi jako jedináček v klidném prostředí, bez malých dětí. 

 

30.6.2020 byla Sabinka na vyndání zbytku očíčka a podstoupila rovnou i kastraci. 

 

Dne 02.06.2020 jsme přijali hubeňoučkou kočičku, která dostala jméno Sabinka. Sabinka přišla o očíčko, vyteká jí hnis. Žila v lokalitě mezi kocoury a byla šikanovaná. Měla jedno koťátko, o které se bohužel nezvádla postarat. Prvotní vyšetření - panleukopenie negativní, oční kapky. Jakmile přibere, podstoupí vyndání zbytku očíčka a vyčištění a rovnou kastraci. 

Matýsek a Mája

Matýsek a Mája jsou nádherné kočky, které byly vyhozeny k popelnici v malém kufru. Matýsek bohužel přišel o očíčko, ale na kráse mu to neubírá. Je kastrovaný, odparazitovaný, očkovaný. Je to mazlivý, veliký kocour. Matýšek má moc rád lidi, ale nemá moc rád jiné kočky, kromě své Máji.

Mája je překrásná dlouhosrstá želvinka, milující lidi, rozená dáma. Nemá problém s jinými kočkami. Kastrovaná, očkovaná, odparazitovaná.

 

Domov hledají pouze společný, jsou na sebe od jakživa zvyklý. Pouze do bytu jako postelový mazlíčci. Nejlépe ke starším lidem.

Koťátka - bráškové

Domov hledá už jen černý kocourek. 

 

Dne 26.07.2020 odjel do nového domova moureček, hodně štěstí. 

 

Dne 17.07.2020 odjeli do společného domova bílomoureček a černoušek, hodně štěstí.

 

Dne 18.06.2020 odjel domů první z pěti brášků, mourovatý kocourek. Hodně štěstí. 

 

Dne 22.05.2020 jsme přijali pět vymazlených koťátek, koukala jsem tedy bez brýlí, ale vypadá to na 5 hladových brášků. Údajně jsou to odložení nalezenci.

Neoparazitovaní a trochu nastydnutí, vše dáme do kupy pak naočkujeme a můžou běžet do rodin.

Matýsek

Matýsek je 2letý kastrovaný čistotný kocourek. Život neměl jednoduchý. Jeho majitelé se o něj a zbytek kočičí rodiny nestarali. Nekastrovali, nechali je živořit. Proto se musel naučit mít ostré lokty, aby se vůbec dostal ke kousku jídla. Časem byl i on přítěží a tak ho majitel vzal a odvezl na firmu,kde pracuje. Od té doby ho přestal Matýsek zajímat a nechal jeho život osudu. Hodní kočičí lidé ve firmě pomohli. Ti ho samozřejmě krmí,nechali ho na své náklady vykastrovat. Matýsek neměl nouzi o nic, kromě lásky a času, které si zaslouží. Jenže se nesnese s postarší kočičkou, která tam léta bývá. Nenechá jí ani vydechnout. Neustále po ní jde, ubližuje jí. On za to nemůže,takhle byl bohužel poznamenán životem,ale to i kočička, která byla též zachráněná z ulice.

Proto pro Matýska hledáme domov,kde by byl sám. Kde by na něj měli trpělivost, čas a ukázali mu, že už se nemusí bát o ztrátu lásky,plné misky a přístřeší. V jídle si nevybírá,na wc chodí bez problémů.

 

Můžete psát nebo volat útulku nebo hodné kočičí ženě, která se o něj stará - 604 711 579

Sokolovsko a okolí. Možný převoz.

Rozárka

Je to kocicka z ulice, ktera rok co rok rodila kotatka. Jak je stara? To netusime. Mozna kolem 5 let.

Rozarka ma pred lidmi respekt, i predemnou mela. Ale jiz je na me zvykla a dava mi hlavicky, otira o me cenich, vyzyva me k mazleni ❤️
Jiz je kastrovana, odparazitovana a ceka ji take ockovani.
Rozarka by uvitala domecek se zahradkou daleko od silnice. Asi spise jako jedinacek, nevim, jak reaguje na cizi kocicky.

Mia

Mia je umístěna u nás a hledá nový domov jako jedináček.

 

Pomáháme hledat nový domov kočičce Mie. Jsou jí 4 roky, kastrovaná, očkovaná, odčervená domácí kočička. Nový domov hledá z důvodu šikany ostatních kočiček žijících v domácnosti. Zkoušeno vše (difuzér, bachovy esence, oddělení, vyšetření moči, atd..) bohužel kočička již 3 roky čůrá paničce do postele, protože ostatní kočičky jí nenechají pořádně jít na wc. Opravdu to byl dlouhý boj, ale panička dále nechce, aby byla kočička ve stresu. 

 

Čert

Dne 10.04.2020 jsme přijali kocourka z Oloví. Seděl od rána do večera u popelnice a děti po něm házely kamení a on tam stále seděl. Kocourkovi je cca rok, nekastrovaný, vypadá jinak zdravě, ale je zklamaný, ustrašený. Zatím se s námi bavit nechce.

Čert hledá domov nejlépe u starších lidí, bez dětí. Je hodný, ale ostražitý. 

Pepíček

Pepíček už je krásné koťátko, které také čeká na svůj nový domov. Očkovaný, bude kastrovaný. 

 

Prvním novoročním příjmem je kocourek, který dostal jméno Pepíček a byl přijatý dne 2.1.2020. Objevila ho moc hodná paní, když běhal po parkovišti u obchodního domu a poté zaběhl do kamionu, s odchytem jí pomohl kolemjdoucí manželský pár.

 

Jiřinka - želvinka medvídková

Želvinka, holčička narozena zhruba 8/2019 žila se svými brášky na střeše kůlny, kde si je ke hrám půjčovaly malé děti. Ovšem koťátka pomalu začala zkoumat okolí a z jedné strany kůlny je hlavní silnice a z druhé potok, nebylo tam pro ně bezpečno. Tři bráškové již našli domov a želvinka na něj teprve čeká. Kastrovaná. 

Jiřinka je vhodná pouze do bytu a ke zkušenému člověku, je to plašší kočička. 

 

Koťátko I. - kocourek

V březnu 2020 probíhala kastrační akce nedaleko Sokolova na soukromém pozemku, kde majitelka musela opustit své bydlení a již se domu nevrátí a zůstaly po ní nekastrované kočky a kocouři. Kocourek je dnes již po kastraci, z plachého koťátka se začíná stávat mazel, ale ještě potřebuje čas. Do budoucna bude nabízen k adopci. Kocourek se narodil zhruba v září 2019. 

Ferda

Koťátko je kocourek, který dostal jméno Ferda, už se nechá hladit i chovat :) pomalu pokukuje po novém domově, uvítal by kočičího kamaráda. Kastrovaný. 

 

Dne 27.12.2019 jsme přijali černé koťátko, které žilo mezi paneláky v křoví. Zatím nevíme, zda je to kočička nebo kocourek, moc se s námi nechce kamarádit. Ale již je odparazitované a krásně baští. Narozen cca červenec 2019.

Zuzík a Mimi

Kocourky Zuziho a Mimiho jsme dočasně přijali v prosinci, než si jejich majitelka najde své bydlení a srovná se jí finanční situace. Kluci přišli hubení a nekastrovaní. V přijímací smlouvě bylo stanoveno uhrazení veškerých nákladů a vyzvednutí do 4 měsíců. 

U nás kluci prošli kastrací, očkováním a hezky přibrali. Bohužel 4 měsíce uplynuly a majitelka stále nemá vyřešené bydlení ani finanční situaci, proto kluci zůstávají u nás a budeme jim hledat nový a pouze společný domov. Oba jsou moc hodní, mazlivý a milují lidi, klukům je cca 2,5 roku. Půjdou bydlet pouze do bytu a ke zkušeným klidným kočkařům. 

Felix

Felix přišel z ulice, prosil kolemjdoucí o pomoc, byl hubený a kožíšek měl zablešený, na bříšku měl kýlu. Felix je moc hodný a klidný kocourek, je vděčný za každé pohlazení. Felixovi je cca 8-10 měsíců, kastrovaný, očkovaný.

 

Polárka - Poly

Polárka už se nechá pohladit, začíná člověku věřit. Vyhlíží nový domov, ale jen se zkušeným kočičím člověkem, takovým, který jí dá čas na zvyknutí. 

 

Dne 10.12.2019 jsme odchytili krásnou bílou holčičku, která se už delší dobu toulala a žebrala u obchodu, kde se i hřála u ventilátoru. Byla lidmi krmena, dostala i boudičku, ale byla hned u hlavní silnice. Někdo jí krmil, někdo kopal. Holčička je tedy u nás, podstoupí základní ošetření, kastraci a očkování a bude vyhlížet svůj nový domov. S kočičkami problém mít nebude, bude to vděčná kočička. 

 

Dne 30.01.2020 podstoupila kočička kastraci. 

Mefiska

Mefiska je již zdravá holčička a hledá nový domov. Kastrovaná. 

 

Dne 2.11.2019 jsme přijali tuto černou kočičku, která nám dala zabrat. Koťátko bylo odchyceno po 2,5 hodině na parkovišti v motoru auta. Koťátko bylo totálně vystrašené až tak, že nás úplně všechny chtělo zabít :) a jako schovku použilo dohromady 6 aut, bylo rychlé jako střela a když prchalo byla z něj jen černá čmouha. Koťátko je velice nastydlé a má průjem. 

 

 

 

Zuzanka

Zuzanku virtuálně podporují pan Roman Dunda a Petra Lerchová, moc děkujeme.

 

Zuzanka se krásně vyléčila, je to nádherná kočička a pokukuje po novém domově, ale jen ke zkušenému kočkaři, je ostražitá a není mazliva, potřebuje čas. Ostatní kočičky jí nevadí. Kastrovaná. 

 

Dne 8.10.2019 jsme přijali sraženou a težce zraněnou kočičku, která ležela na silnici v kaluži krve a naříkala. Kočička byla odvezena na kliniku, kde jí udělali rentgen a dostala inhed infuze. Zuzanka je celá bolavá, naštěstí nic zlomeného nemá, má odražený močový měchýř a v moči má příměs krve. Kočička je v šoku.

Věkem je to odrostlé koťátko. Držte kočičce palce a její stav budeme aktualizovat. 

Cecilka tříbarevná

Cecilka je už starší dáma, uvítala by rodinu, kde by měla klid, ráda odpočívá a společnost koček jí nevadí. Je to hodná kočička. 

 

Dne 15.09.2019 byla přijata tato starší kočička, byla delší dobu pozorovaná opuštěná bloudící městem. Kočička byla neskutečně hubená a hladová. Zvrací škrkavky a je plná parazitů. Postupně šetrně odčervujeme. 

 

Beretka

Dne 6.12.2019 jsme přijímali odrostlou holčičku, která se ocitla ve sklepě domu, ale nebyla vítaná. Více jak měsíc sedávala před vchodem a prosila o teplo a jídlo. Tak je holčička u nás. Je vděčná a hodná, ráda by našla svou rodinu. 

Mourís

S Mourísem to byla náhoda. Jedné pozdní noci 24.2.2019 jsme jeli okolo parkoviště, kde byl hlouček lidí a koukali na zem. Bylo nám to divné, tak jsme odbočili za nimi. Skláněli se nad tělíčkem sražené kočky, co jen ležela a pomalu umírala. Přímo v centru města. Ihned jel Mourís na veterinu, kde mu pan doktor pomohl, dlouho jen ležel a odpočíval, bral atb, baštil a zase jen ležel. Měl otřes mozku, prokouslý jazyk, vyražených pár zubů, naraženou páteř a doslova odrtžený ocásek od páteře.

A teď? Řádí jako za mlada a je spokojený a šťastný. 

Mourís by mohl jít i do nové rodiny, je to kontaktní kocourek. Musel by se ale najít člověk, co kočičkám rozumí a dal by mu čas.