Hledají domov

Zde jsou všechny kočičky, které čekají na náruč plnou lásky, dobrot a hlazení. Naleznete zde jejich fotky společně s jejich příběhy.

Filípek a Toníček

Domov pro největší kamarády  Filípka a Toníčka. Nejsou bráchové, ale jeden druhého jako brácha bráchu miluje. Filípek je o pár týdnů starší než Toníček, oba jsou vypiplaní protože díky člověku přišli oba o své mámy.

Hledáme pro ně pouze společný domov. Od miminek jsou v péči dočaskové macešky Lucky. Více o nich se dozvíte od ní.

Sokolov, tel.+420606283649

Aktualizováno

Engie

Engie se dlouho léčila se zápalem plic, nyní dobírá antibiotika, rentgen je čistý a tím pádem se Engie může poohlížet po novém domově. Engie je aktivní kočička, proto by jí vyhoval nějaký mladší kočičí kamarád na lumpárny. Domov hledá pouze bytový, vzhledem k tomu, čím si prošla. 

 

Dne 27.07.2021 jsme přijali malou černou holčičku, kterou našla mladá dívenka, když se kočička topila v bazénu v Kynšperku nad Ohří. Kočičce se rozjel velký zápal plic a obrovský zánět v oku. Každé 4 dny navštěvujeme veterináře na přepich antibiotik, kapeme do očí několikrát denně. Naštěstí se Engie už sama rozjedla. Její léčba bude trvat ještě dlouho. 

Šimon

Šimon hleda domov bez malych deti, neni vhodny pro nekoho, kdo v zivote kocku nemel. Muze jako jedinacek, nebo k nejake hodne kocicce - v lokalite zil s kockami. 

Je vhodny jak do domecku se zahradkou, tak i do bytu. Rad lenosi, vali se a chrni. Ale zaroven si i rad hraje, honi mysku, micek. Nema rad proutky na hrani.

Simon je kastrovany, 2x odparazitovany. Očkovaný. Miluje kapsicky, konzervy, mlsky, tycinky. Věk mezi 2-4 lety. 

 

Holky z Wielandu

Dne 25.08.2021 jsme přijali malou želvinku, která se schovávala v motoru zaparkovaného auta u Wielandu v Sokolově, za pomoci moc hodných lidí a městské policie se malou podařilo vyndat.

Dne 27.08.2021 jsme přijali její sestřičku, která pro změnu seděla na sedačce motorky a křičela na celý svět. Holky se okamžitě poznaly. 

Obě jsou již odparazitované, následně je bude čekat očkování a budou vyhlížet nový domov, nebo nové domovy. 

Džin

Džin je koťátko od kočičky Ginny pocházející z vesnice Okrouhlá u Chebu.

Dzin je takovy prdlous vykuleny, urcite bude potrebovat doma kociciho partaka. Je odparazitovaný a plně očkovaný. Jinak je to vrnítko. 

Kynsperk nad Ohri, nachází se v dočasné péči. 

Rolíček a Beruška - Svatava

Kocourek Rolíček a jeho maminka Beruška už hledají svůj nejlépe společný domov, ale není podmínkou. Beruška je již vykastrovaná. 

 

Dne 24.07.2021 jsme přijali koťátko s jeho maminkou pod útulek, ale vzhledem k plné kapacitě jsou umístěni v dočasné péči, kde se dávají do kupy. Dočaskové tety každý den čistí očíčka, podávají antibiotika. Obě kočičky jsou hrozně vděčné a mazlivé. 

Ferda černobílý

Ferda je již kastrovaný, odparazitovaný a vyhlíží nový domov. Domů půjde i očkovaný. Je to mladý kluk, do roka věku. Akční, potřebuje vyžití. 

 

Dne 20.07.2021 se našel se v lesích mezi Chebem, Kladskou a Sokolovem někde uprostřed, první baráčky jsou až 8 km daleko, kocourek. Přidal se k pánovi, který v lesích pracuje a nehodlal se ho pustit, zvláště když ho pán nechal zbaštit jeho svačinu.

Kocourek byl totálně vyčerpaný únavou, chvilku po příjmu usnul a spal jako dudek, nevzbudily by ho v tu chvíli ani rány jak z děla.

 

Ferda černý

Ferda už je veliký chlapák, vyrostl u nás, nikdo si ho nezamiloval. Přitom je to tak krásné zvíře! Hledá domov nejlépe s další kočičkou. 

 

Koťátko je kocourek, který dostal jméno Ferda, už se nechá hladit i chovat :) pomalu pokukuje po novém domově, uvítal by kočičího kamaráda. Kastrovaný, odparazitovaný, očkovaný.  

 

Dne 27.12.2019 jsme přijali černé koťátko, které žilo mezi paneláky v křoví v Habartově. Zatím nevíme, zda je to kočička nebo kocourek, moc se s námi nechce kamarádit. Ale již je odparazitované a krásně baští. Narozen cca červenec 2019.

Bubla

Bubla je již po kastraci, zahojený a klidně může vyhlížet nový domov. Je to klidný a mazlivý kocour, který by rád svého člověka. 

 

Bubla je u nás od 14.08.2021, kocourek měl poraněnou nohu a nosí hlavičku na stranu. Než se podařil odchyt, noha se zahojila. Bubla pochází ze Sokolova od divadla. Čeká ho vyšetření a kastrace. Je to veliký mazel a jedlík, určitě by časem mohl najít krásný domov.

Porky

Porky na tom nebyl dobre, byl ze vsech brasku nejslabsi a musel se dokrmovat. Ted je to uz akcni lumpik, akorat si hraje na prasatko :)

Porky je odparazitovany a ockovany. Muze si pribalit brasku nebo muze jit k dalsi kocicce, aby mu nebylo smutno. Je to klasické hravé koťátko. 

Nachází se v dočasné péči v Kynsperku nad Ohri. 

Tomášek a Amálka

Vyhradne spolecny domov hledaji Tomasek a Amalka, pouze do klidne rodiny, bez stresu. Jsou to sourozenci, narozeni 14.7.2020 kocicce z ulice.

Odparazitovani, ockovani, kastrovani. Budeme vybirat rodinu, kde maji s kockami jiz zkusenosti a neco o nich vedi. Oba jsou mazlivy, hodne kontaktni, hravy a hlavne jsou porad spolu. Nachází se v dočasné péči v Sokolově.

 

Běluška

Kočička Bělka pochází z kastrační akce v Sokolově, do lokality se pro její povahu již nevrátí. Má vrozenou vadu packy, kde má jen 3 prsty a drápky jí zarůstají do polštářků, stav konzultován s panem doktorem a pacinka se musí jen hlídat a pravidelně stříhat drápky. Jinak to Bělku v ničem neomezuje.

 

Je to hodně aktivní kočička, proto by pro ní byl lepší větší byt a rodina, která by se jí věnovala. Je kastrovaná, odparazitovaná, očkovaná, Felv a Fiv negativní. Nemá problém s dalšími kočkami. 

Nachází se v dočasné péči v Kynšperku nad Ohří. 

Mikeš

Mikeš je z kastrační akce v Sokolově u nádraží, ale vzhledem k jeho povaze se do místa již nevrátí a zkusíme mu najít domov. Je to krásný kouřový kocourek, který klame svým přísným pohledem, ve skutečnosti je to mazel a zlatíčko, které je vděčné za plnou misku a spoustu pohlazení. V novém domově bude potřebovat čas, proto hledáme někoho, kdo mu čas dá a ukáže mu, že i on může žít spokojený život. Mikeš je kastrovaný, odparazitovaný. 

Žil s jinými kočkami, neměl by s nimi mít problém. 

Čenda

Kocourek již hledá nový domov, kastrovaný, odparazitovaný, domů půjde očkovaný. Nevadí mu jiné kočky. 

 

Dne 16.03.2021 jsme přijali odrostlého kocourka ze Svatavy. Kocourek byl ihned vykastrován, byla mu ošetřena starší rána na zádech a byl odparazitován. 

pan Černý

Příjem 05.04.2021, Sokolov. Kocourek pan Černý, kde se vzal, tu se vzal a objevil se přímo u útulku, kam se chodil přikrmovat. Jelikož mrzlo a on pořád sedával pod okny útulku, odchytili jsme ho a již je u nás po kastraci, odparazitování a může vyhlížet domov. Je kontaktní, dospělý a krásný. 

kocourek Krabička

Kocourek Krabička, protože se našel se setřičkou v krabici hledá nový domov. Kocourek věkem do jednoho roku, kastrovaný, odparazitovaný, očkovaný. Velice kontaktní. Nejlépe k další kočičce. 

Lojzík těšovický

Lojzík hledá nový domov. Lojzík je odparazitovaný, vykastrovaný, očkovaný. Zpočátku je bázlivý, potřebuje zkušeného kočkaře, který mu dá čas na zvyknutí. 

 

V březnu 2020 probíhala kastrační akce nedaleko Sokolova na soukromém pozemku, kde majitelka musela opustit své bydlení a již se domu nevrátí a zůstaly po ní nekastrované kočky a kocouři. Kocourek je dnes již po kastraci, z plachého koťátka se začíná stávat mazel, ale ještě potřebuje čas. Do budoucna bude nabízen k adopci. Kocourek se narodil zhruba v září 2019. 

Venda z továrny

Aktualizace: 10.03.2021 - Vendovo hodnoty jater jsou již o mnoh lepší, ale ještě ne úplně v normě, bude celý život odkázáný na Hepatic jaterní dietu a podává vitamínů na regeneraci jater (ostrtopestřec). Výsledky ale byly tak dobré, že Venda konečně podstoupil kastraci. Venda je i očkovaný a hledá domov, kde mu poskytnou dietu do konce jeho života a budou hlídat jeho jaterní hodnoty, v součinnosti s námi. 

 

Dne 11.05.2020 jsme přijali kocourka z KV, který žil v jedné továrně. Nemohl se postavit na zadní pacičku a strašně plakal. První návštěva u veterináře ukázala pohmatem zlomeninu, ale co je horší obrovská játra s velkými hodnotami, kocourek je celý žlutý. Ihned byla nasazena léčba a podpůrné vitamíny a hlavně hepatic dieta.

 

Dne 12.05.2020 byl kocourek znovu u veterináře, kde se mu dělal rtg nožičky, který potvrdil zlomeninu, ale bohužel v jeho stavu operaci nepřichází v úvahu. Dělalo se sono bříška, játra jsou opravdu obrovská. Jediné plus je, že kocourek s chutí baští a při podávání léků je vzorný. Potřebuje hodně síly. 

 

Edík

Edu čeká ještě kastrace a očkování, ale již nyné vyhlíží domov a je tedy k zamluvení. 

 

Dne 24.02.2021 jsme přijali kocourka, který se pár dní schovával ve sklepě paneláku na sídlišti Vítězná v Sokolově, ale nikdo se k němu nehlásí. Kocourek je ušmudlaný, ale krásně baští a je i přátelský. 

Bětka

V únoru 2020 probíhala kastrační akce na soukromém pozemku po zemřelé paní. Bětka je jedno z koťátek, které se odchytilo a do lokality již nevrátilo. Je kastrovaná, odparazitovaná, očkovaná, ale stále plachá. Nový domov by potřebovala opravdu klidný a zkušený a nejlépe k další kočce, nebo třeba s jinou kočičkou od nás. 

Mouruška (od Libušky)

Mouruška je potomek Libušky, kterou jsme přijímali v květnu 2020 březí. Mouruška je narozena 14.05.2020, kastrovaná, odparazitovaná, očkovaná. Domov hledá nejlépe k další kočičce, bez malých dětí a do klidného prostředí. Bude potřebovat čas na zvyknutí v novém domově. 

Máří (od Libušky)

Máří je potomek Libušky, kterou jsme přijímali v květnu 2020 jako březí kočičku. Máří je narozena 14.05.2020, kastrovaná, odparazitovaná, očkovaná a hledá nový klidný domov. Není vhodná k malým dětem, v novém domově bude potřebovat čas na rozkoukání, nejlépe k další kočičce. 

Koťátka z krabice

Domov hledá ještě mourovatý kocourek a mourovatá kočička. Oba kastrovaní, očkovaní, odparazitovaní. Nejlépe k další kočičce nebo spolu :)

 

Dne 25.06.2020 v pozdních večerních hodinách přijali 4 koťátka z promočené krabice od popelnice ze Sokolova. Černý a mourovatý kocourek, mourinky holčičky. Narozeny zhruba na konci května. 

 

Do společného domova odjeli 7.7.2020 mourovatá holčička a černý klučík, hodně štěstí. :) 

 

Čert - mladší

V červenci 2020 jsme přijali 4 koťátka ze Svatavy, která se údajně našla u silnice. To jim byly zhruby 3 měsíce. Tři z nich našli domov, ale černouček Čertík u nás vyrostl. Je mu necelý rok, je kastrovaný, odparazitovaný, očkovaný a hledá nový domov, nejlépe k další kočičce, je to velký hračička. Zároveň je to velký mazlík, ale v domově bude potřebovat čas na rozkoukání. 

Mamina

Kočička si zvykla na lidi a mazlení již vyhledává. Kočička by potřebovala rodinu bez dětí, klidně s další kočičkou a klidně ke starším lidem, co jí dají čas na rozkoukání. Kastrovaná. 

 

V březnu 2020 probíhala kastrační akce nedaleko Sokolova na soukromém pozemku, kde majitelka musela opustit své bydlení a již se domu nevrátí a zůstaly po ní nekastrované kočky a kocouři. Takhle kočička je mamina 6 koťátek, které jsou také u nás. Mamina mladá kočička, je kastrovaná a začíná z ní být mazel, ale potřebuje ještě chvíli čas. Poté bude nabídnuta k adopci. 

Čert

Čert je krásný svalnatý pan Kocour. Jeho věk jsou zhruba dva roky, je kastrovaný, odparazitovaný a domů půjde s očkovacím průkazem.

Čertík k nám přišel z Kraslic, kde seděl u popelnic a čekal až ho někdo zachrání před dětmi, které na něj házeli kamení.

Když k nám přišel, byl s ním velký boj, nechtěl se s námi kamarádit a myslel si že se mu zbortil svět. Za čas dostal rozum a už se kamarádí, ovšem je to dominantní kluk a potřebuje k sobě člověka zkušeného a takového ke kterému bude vzhlížet a bude ho považovat za Boha :)

Raději jako jedináček a určitě by mu vyhovoval i domeček, kde si z teplého pelíšku může sem tam vyběhnout zkontrolovat, zda mu na zahrádku u domečku nelezou vetřelci.

Není vhodný k malým dětem.

 

Matýsek

Matýsek je 2letý kastrovaný čistotný kocourek. Život neměl jednoduchý. Jeho majitelé se o něj a zbytek kočičí rodiny nestarali. Nekastrovali, nechali je živořit. Proto se musel naučit mít ostré lokty, aby se vůbec dostal ke kousku jídla. Časem byl i on přítěží a tak ho majitel vzal a odvezl na firmu,kde pracuje. Od té doby ho přestal Matýsek zajímat a nechal jeho život osudu. Hodní kočičí lidé ve firmě pomohli. Ti ho samozřejmě krmí,nechali ho na své náklady vykastrovat. Matýsek neměl nouzi o nic, kromě lásky a času, které si zaslouží. Jenže se nesnese s postarší kočičkou, která tam léta bývá. Nenechá jí ani vydechnout. Neustále po ní jde, ubližuje jí. On za to nemůže,takhle byl bohužel poznamenán životem,ale to i kočička, která byla též zachráněná z ulice.

Proto pro Matýska hledáme domov,kde by byl sám. Kde by na něj měli trpělivost, čas a ukázali mu, že už se nemusí bát o ztrátu lásky,plné misky a přístřeší. V jídle si nevybírá,na wc chodí bez problémů. Je vhodný k domečku se zahrádkou, rád chodí ven. 

 

Můžete psát nebo volat útulku nebo hodné kočičí ženě, která se o něj stará - 604 711 579

Sokolovsko a okolí. Možný převoz.

Matýsek a Mája

Matýsek a Mája jsou nádherné kočky, které byly vyhozeny k popelnici v malém kufru. Matýsek bohužel přišel o očíčko, ale na kráse mu to neubírá. Je kastrovaný, odparazitovaný, očkovaný. Je to mazlivý, veliký kocour. Matýšek má moc rád lidi, ale nemá moc rád jiné kočky, kromě své Máji.

Mája je překrásná dlouhosrstá želvinka, milující lidi, rozená dáma. Nemá problém s jinými kočkami. Kastrovaná, očkovaná, odparazitovaná.

 

Domov hledají pouze společný, jsou na sebe od jakživa zvyklý. Pouze do bytu jako postelový mazlíčci. Nejlépe ke starším lidem.

Koťátka - bráškové

Domov hledá už jen černý kocourek. 

 

Dne 26.07.2020 odjel do nového domova moureček, hodně štěstí. 

 

Dne 17.07.2020 odjeli do společného domova bílomoureček a černoušek, hodně štěstí.

 

Dne 18.06.2020 odjel domů první z pěti brášků, mourovatý kocourek. Hodně štěstí. 

 

Dne 22.05.2020 jsme přijali pět vymazlených koťátek, koukala jsem tedy bez brýlí, ale vypadá to na 5 hladových brášků. Údajně jsou to odložení nalezenci.

Neoparazitovaní a trochu nastydnutí, vše dáme do kupy pak naočkujeme a můžou běžet do rodin.

Pepíček

Pepíček už je krásné koťátko, které také čeká na svůj nový domov. Očkovaný, bude kastrovaný. 

 

Prvním novoročním příjmem je kocourek, který dostal jméno Pepíček a byl přijatý dne 2.1.2020. Objevila ho moc hodná paní, když běhal po parkovišti u obchodního domu a poté zaběhl do kamionu, s odchytem jí pomohl kolemjdoucí manželský pár.

 

Jiřinka - želvinka medvídková

Želvinka, holčička narozena zhruba 8/2019 žila se svými brášky na střeše kůlny, kde si je ke hrám půjčovaly malé děti. Ovšem koťátka pomalu začala zkoumat okolí a z jedné strany kůlny je hlavní silnice a z druhé potok, nebylo tam pro ně bezpečno. Tři bráškové již našli domov a želvinka na něj teprve čeká. Kastrovaná. 

Jiřinka je vhodná pouze do bytu a ke zkušenému člověku, je to plašší kočička. 

 

Polárka - Poly

Polárka už se nechá pohladit, začíná člověku věřit. Vyhlíží nový domov, ale jen se zkušeným kočičím člověkem, takovým, který jí dá čas na zvyknutí. 

 

Dne 10.12.2019 jsme odchytili krásnou bílou holčičku, která se už delší dobu toulala a žebrala u obchodu, kde se i hřála u ventilátoru. Byla lidmi krmena, dostala i boudičku, ale byla hned u hlavní silnice. Někdo jí krmil, někdo kopal. Holčička je tedy u nás, podstoupí základní ošetření, kastraci a očkování a bude vyhlížet svůj nový domov. S kočičkami problém mít nebude, bude to vděčná kočička. 

 

Dne 30.01.2020 podstoupila kočička kastraci. 

Mefiska

Mefiska je již zdravá holčička a hledá nový domov. Kastrovaná. 

 

Dne 2.11.2019 jsme přijali tuto černou kočičku, která nám dala zabrat. Koťátko bylo odchyceno po 2,5 hodině na parkovišti v motoru auta. Koťátko bylo totálně vystrašené až tak, že nás úplně všechny chtělo zabít :) a jako schovku použilo dohromady 6 aut, bylo rychlé jako střela a když prchalo byla z něj jen černá čmouha. Koťátko je velice nastydlé a má průjem. 

 

 

 

Zuzanka

Zuzanku virtuálně podporují pan Roman Dunda a Petra Lerchová, moc děkujeme.

 

Zuzanka se krásně vyléčila, je to nádherná kočička a pokukuje po novém domově, ale jen ke zkušenému kočkaři, je ostražitá a není mazliva, potřebuje čas. Ostatní kočičky jí nevadí. Kastrovaná. 

 

Dne 8.10.2019 jsme přijali sraženou a težce zraněnou kočičku, která ležela na silnici v kaluži krve a naříkala. Kočička byla odvezena na kliniku, kde jí udělali rentgen a dostala inhed infuze. Zuzanka je celá bolavá, naštěstí nic zlomeného nemá, má odražený močový měchýř a v moči má příměs krve. Kočička je v šoku.

Věkem je to odrostlé koťátko. Držte kočičce palce a její stav budeme aktualizovat. 

Beretka

Dne 6.12.2019 jsme přijímali odrostlou holčičku, která se ocitla ve sklepě domu, ale nebyla vítaná. Více jak měsíc sedávala před vchodem a prosila o teplo a jídlo. Tak je holčička u nás. Je vděčná a hodná, ráda by našla svou rodinu.